Jak na buzení oblíbenou hudbou ze Spotify nebo YouTube Music? (Návod pro začátečníky)

buzení spotify youtube music titulní

Chytré telefony v každodenním životě spousty z nás nahradily, či alespoň z větší části zastoupili řadu jiných zařízení. Počítače rok od roku ztrácí svůj podíl ve statistikách návštěvnosti webů, bez fotoaparátu se (nejen) na dovolené obejde čím dál víc z nás a kdy jsme naposledy viděli někoho poslouchat hudbu z nějakého přenosného přehrávače si snad už ani nevzpomeneme. A teď schválně, kolik z vás ještě k buzení používá klasický budík? Troufneme si tvrdit, že mnoho vás již nebude. Proč se proto nechat budit neustále tím samým zvukem, když k tomu lze využít vaše oblíbená hudba?

Buzení pomocí Spotify či YouTube Music je hračka

Samozřejmě, nastavit jako tón budíku vaši oblíbenou skladbu není nic složitého a zvládaly to již tlačítkové telefony. To však tak trochu postrádá ten správný efekt. Pokud chcete být buzeni pokaždé jinou skladbou a navíc mít možnost poslouchat i během vašeho vstávání, je jednou z nejjednodušších možností využít služeb Spotify či YouTube Music. První jmenované Spotify lze k tomuto účelu využít zdarma – s běžnými omezeními, která provázejí ne-prémiové účty. U YouTube Music si pak musíte zaplatit plné členství. Další výhodou tohoto řešení je to, jak je elegantní. Stačí mít v telefonu aplikaci Hodiny od Googlu a jednu ze zmíněných služeb.

Clock
Clock
YouTube Music
YouTube Music
Spotify: Music and Podcasts
Spotify: Music and Podcasts

Návod, jak aktivovat buzení pomocí vaší ublíbené streamovací služby je pak velmi jednoduchý. Jako první si nastavíme svůj budík – čas buzení, případně ve které dny se má opakovat. Následně kliknout na název aktuálního tónu budíku načež se dostanete do seznamu dostupných tónů. Pokud jste aplikaci Hodiny právě nainstalovali, velmi pravděpodobně na vás vyskočí okno, které vám buzení službami YouTube Music či Spotify rovnou nabídne. V nabídce vyzváněcích tónů byste následně měli vidět více záložek – jednu s klasickými zvuky a po jedné od každé streamovací služby v závislosti na tom, zda je máte nainstalované. Pokud zde žádné záložky nevidíte a hudební aplikace máte nainstalovány, stačí kliknout na tři tečky v pravém horním rohu a jejich zobrazení povolit.

Pak už stačí jen povolit propojení hudební aplikace s aplikací Hodiny a už můžete vybírat, jakým seznamem skladeb se necháte budit. V nabídce YouTube Music vidíte prakticky kopii úvodní obrazovky samotné aplikace. Zato Spotify vám nenápadně předhazuje čtyři kategorie pro různé ranní vstávání (Ospalé ráno, Vstaň správnou nohou, Ranní cvičení, Podcasty pro příjemné probuzení) kdy každá obsahuje několik různých podcastů s předem vybranou hudbou. Ani zde však není problém upřednostnit konkrétního interpreta či váš oblíbený playlist. V neposlední řadě musíme dodat, že po zrušení budíku se vám pochopitelně nabídne možnost pokračovat v přehrávání daného seznamu skladeb.

A jak se necháváte budit vy?

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)