Bude Samsung Galaxy S5 opět “plasťák”?

sgs5_plast_ico

Očekávané oznámení příští vlajkové lodi Samsungu – Galaxy S5 – již tradičně provází vlna více či méně podložených spekulací, zvěstí a pověstí. Například minulý týden se objevila zpráva, že Galaxy S5 bude mít oční skener (viz aktualita Samsung Galaxy S5 bude mít oční senzor [spekulace]).

Za skoro jistý fakt byly ještě nedávno považovány informace, že Galaxy S5 konečně přijde u svého “top modelu” s ušlechtilejšími materiály. Nejčastěji se mluvilo o kovu, konkrétně o hliníku. Na jedné straně je to krok k zákazníkům, kteří očekávají za nemalou vynaloženou částku cosi více než hladké plastové tělo, na straně druhé má ale Samsung řadu zastánců, kteří v plastovém provedení vidí výhody.

Podle zatím posledních informací nakonec Galaxy S5 zůstane u plastů, konkrétně polykarbonátu, s tím, že provedení bude odpovídat stávajícímu Galaxy Note III, který má na zadní straně plastovou imitaci koženého povrchu pro lepší a jistější držení v dlani.

Samsung Galaxy S5 bude mít tělo z plastů Samsung Galaxy S5 bude mít tělo z plastů

Server Mobiltelefon se pouští do ještě odvážnější spekulace, podle které i další generace řad Galaxy S a Galaxy Note budou z plastů, zatímco kovové tělo bude společným znakem údajně chystané řady Galaxy F. Samsung Galaxy F se má stát “prémiovou řadou” pro náročnější zákazníky, přičemž její představení je očekáváno na druhé čtvrtletí roku 2014.

Původní spekulace o kovovém Samsungu vznikly na základě úniku informace o spolupráci mezi Samsungem a společností Catcher, která vyrábí kovová těla pro tablety Apple iPad, MacBooky a HTC One.

Opravdu bude Galaxy S5 vycházet z Note III? Opravdu bude Galaxy S5 vycházet z Note III?

Server SamMobile ale označuje zdroj zprávy za ne právě seriózní a známý, takže doporučujeme brát uvedenou informaci s rezervou.

Zdroje: Mobiltelefon, Galaxy5info, SamMobile, Phones Review, a Apparata.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

S překonanou čtyřicítkou je s náskokem nejstarším členem redakce :-). Před několika lety hypoteticky vymyslel operační systém svých snů, aby následně zjistil, že přesně na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (26)