TOPlist

Brýle Google Glass v Show Jana Krause

google_glass_kraus

Českého baviče Jana Krause a jeho Show (aktuálně běží na Primě) patrně nemusíme nikomu detailně představovat. Asi by ani nebyl důvod o tomto pořadu psát na stránkách našeho portálu, kdyby se v pátečním díle neobjevil David Vávra z vývojářského studia Inmite. Hlavním důvodem jeho návštěvy v pořadu, ze kterého se do vysílání dostalo něco kolem dvanácti minut, byly chytré brýle Google Glass.

David představil hlavní funkce brýlí, jako jsou například natáčení videa, pořizování fotografií či navigace. Řeč přišla také na pořizování snímků mrknutím, což je „vymoženost“ aktualizace XE12. David si následně Jana Krause vyfotil v poněkud specifické pozici ;). Další část hovoru se zabývala možnostmi využití hlasových příkazů a vyhledáváním, padly i zmínky o komunikaci s okolím – posílání textových zpráv či videokomunikace. Nakonec David Vávra předvedl překlad německého nápisu do angličtiny. Celá konverzace se, jak je ostatně pro tento pořad obvyklé, nesla v poněkud odlehčeném duchu, nicméně i tak jistě přispěla k další propagaci Google Glass v naší zemi.

Podívejte se na oficiální záznam Davida Vávry v pořadu Show Jana Krause ze 14. února 2014.

3. David Vávra – Show Jana Krause 14. 2. 2014

3. David Vávra - Show Jana Krause 14. 2. 2014

 

Naši čtenáři se mohli s brýlemi Google Glass setkat od listopadu na loňské Android Roadshow a jako jedni z prvních v Česku jsme v lednu přinesli podrobnou recenzi tohoto zařízení budoucnosti.

Zdroj: Youtube.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

Karel Kilián je zkušený technický redaktor a copywriter s bohatou praxí v oblasti informačních a komunikačních technologií. Jeho kariéra začala na pozici prodavače, odkud postupně… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (11)