Google Glass dostávají aktualizaci XE12, další praktické novinky připraveny k využití

google glass featured

Google Glass již máme nějaký ten čas v redakci a snažíme se pro vás otestovat co nejvíce funkcí, abychom vám je přiblížili. Funkcí je opravdu mnoho a s postupem času přibývají stále nové. Včerejší den Google vypustil do světa další aktualizaci pro chytré brýle, tentokrát s označením XE12. Co přináší koncovému uživateli a čím zlepšuje praktické využití?

glass-clearshade-isometric

Google si pro nás připravil opravdu velikou porci zajímavých novinek všeho druhu. Čeho jsme se tedy dočkali?

  • Focení mrknutím – v novém firmwaru byla konečně zpřístupněna dlouho diskutovaná funkce mrknutí pro pořízení fotografie. Praktické využití je naprosto vynikající a brýle reagují na gesto opravdu velmi dobře.
  • Hangouts glassware – další novinkou je oficiální vydání aplikace Hangouts pro chytré brýle. Nedostatečná podpora internetového komunikátoru byla dlouhodobým trnem v oku mnoha uživatelů. Nyní Google konečně přináší nápravu. Uživatelé tak budou moci skrze brýle diktovat zprávy jednotlivým kontaktům či posílat fotografie. Vylepšení se dočkalo i internetové volání, kde je možné nyní zvolit i jednotlivé kontakty, nikoli pouze celé kruhy.
  • YouTube glassware – druhá nově vydaná aplikace je určená pro podporu služby YouTube. Každý tak bude moci natočená videa publikovat přímo na svůj YouTube kanál.
  • Otázky ohledně vzdálenosti – zajímá vás jak daleko je určité místo? Nově se stačí zeptat brýlí: “How far is…?” a problém je v tu ránu vyřešen.
  • Lock screen – nově získaly brýle funkci zamykací obrazovky, kde si budete moci nastavit gesto pomocí touchpadu na boku zařízení. Nikdo se vám tak nedostane k vašemu soukromému obsahu.

glass screen

Novinek začíná opravdu přibývat, s další novou aktualizací se brýle stávají stále více použitelné. Nezbývá nic jiného než doufat, že se již velmi brzy dočkáme produkce pro širokou veřejnost.

Těšíte se na masovou produkci chytrých brýlí?

David Mysliveček
O Autorovi - David Mysliveček

David je již od mala fanouškem nových technologií. Začátky s telefony se nesly v duchu iPhone 3G. Po představení Galaxy S3 si však našel cestu… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)