Nové brýle Google Glass už se dají koupit. A to za pořádný balík peněz

chytre bryle Google Glass

Nové brýle Google Glass, které se označují jako Enterprise Edition, už si můžou koupit i jednotlivci. Je tu v podstatě jeden malý háček, a to cena.

Za nové brýle Google Glass zaplatíte více než 40 tisíc

Společnost Google nedávno oznámila novou verzi Google Glass Enterprise Edition. Jde o vylepšenou verzi známých chytrých brýlí. Spolu s nimi ale také Google oznámil, že se bude zaměřovat v nejbližší budoucnosti pouze na velké podniky, kde se technologie Glass může lépe využít.

Díky tomu se brýle nedaly moc lehce sehnat. To se ale nyní mění díky společnosti Streye, která brýle prodává za 1 550 eur, což je v přepočtu cca 40 500 Kč. Je to o trochu více, než kolik chtěl Google za původní Glass brýle. Kromě samotných brýlí, je v balení také Streye aplikace na jeden rok a 2GB místa na jejich cloudu.

Streye aplikace nabízí například možnost prohlížet si fotky, videa, ukládat soubory na cloud, číst PDF soubory a také živě streamovat z brýlí na YouTube. Co se týče samotných specifikací brýlí, tak podporují Wi-Fi 2,4 i 5 GHz, mají Bluetooth. Fotoaparát má 5 MPx a umožňuje natáčení videa v rozlišení 720p. Úložiště se zvýšilo na 32GB, RAM je stejná jako u minulé verze, a to 2GB. Zvýšila se také kapacita baterie na 780 mAh.

Myslíte, že se brzy dočkáme nové klasické verze Google Glass?

Zdroj: ausdroid.net

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (6)