TOPlist

Chytrý zesilovač Bose Music Amplifier chce být mozek domácího audia

Bose Music Amplifier chytrý zesilovač smart audio

Máte doma několik druhů nezávislých reproduktorů a k nim několik druhů zdrojů audia, přičemž si tyto prvky moc „nepovídají“? Tak to vám možná vytrhne trn z paty novinka Bose Music Amplifier. Tento chytrý univerzální zesilovač si poradí s několika druhy bezdrátové i kabelové konektivity a může být centrem velké domácí audio sestavy.

Novinka umí streamovat hudbu z populárních internetových zdrojů a rádií, přehrávat audio nahrávky z gramofonu nebo CD přehrávače, a všechny tyto zdroje využít k ozvučení celého domu, bytu i zahrady. Rozumí si s tradičními reprosoustavami, chytrými reproduktory Bose, a také s produkty podporujícími AirPlay 2, Spotify Connect, Chromecast, Bluetooth a také s venkovními a vestavěnými komponenty Bose.

Bose Music Amplifier – Unboxing and Setup

Bose Music Amplifier – Unboxing and Setup

Zatímco v bezprostřední blízkosti může být zařízení například k Hi-Fi věži připojeno kabelem, na větší vzdálenost si poradí jinak. „V dalších místnostech nebo dokonce na zahradě lze systém rozšířit už jen o chytré reproduktory napříč různými značkami nebo o vestavěné či venkovní komponenty Bose. Celý domácí audio systém mohou pak ovládat všichni členové domácnosti pomocí aplikace Bose Music ve svém smartphonu,“ podotýká výrobce v tiskové zprávě.

Bose Music Amplifier, který se dá pořídit za 20 990 Kč, je vybaven stereo zesilovačem o výkonu 125 wattů na kanál. Díky tomu je možné ho využít jako plnohodnotnou náhradu stávajícího zesilovače a pomocí kabelů k němu připojit jeden nebo dva páry tradičních pasivních Hi-Fi reprosoustav. Ty lze navíc doplnit samostatně připojeným subwooferem. Pomocí síťového konektoru nebo Wi-Fi rozhraní se Bose Amplifier umí připojit k internetu a přímo streamovat hudební nahrávky i rádia z internetových zdrojů.

„Díky připojení k internetu není poslech vázán na neustálou přítomnost telefonu v dosahu Bluetooth a při využití prémiových účtů je dosaženo výrazně kvalitnějšího poslechu. Wi-Fi také umožňuje bezdrátový rozvod signálu i do dalších chytrých reproduktorů Bose, nebo dokonce do audio zařízení dalších značek podporujících AirPlay 2, Chromecast či Spotify Connect. V aplikaci Bose Music si uživatelé snadno určí, kde všude bude hudba hrát, včetně možnosti individuálního nastavené hlasitosti v jednotlivých zónách,“ stojí dále v popisu.

Kolik máte doma celkem reproduktorů?

Zdroj: TZ

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)