BMW dalo do nového Mini kulatý maxi displej s Androidem

BMW Mini Cooper Android AOSP Mini Operating System 9

Na trh vyrazí další automobil, v jehož palubní výbavě bude Android. Tedy nikoli pouze systém, který je schopný se připojit k mobilu pomocí Android Auto, ale prostředí založené přímo na AOSP (Android Open Source Program). Tím vozidlem bude elektromobil Mini Cooper verze 2025 a systém bude ukrývat středový „budík“ s kulatým 9,4″ OLED displejem. Zatím není jasné, zda oznámený systém Mini Operating System 9 bude nadstavbou nového prostředí Android Automotive, ale základy na zmíněném AOSP ze strany BMW potvrzeny byly.

BMW Mini Cooper Android AOSP Mini Operating System 9 budíky

Systém by měl díky svému původu umožnit například snadné aktualizace prostředí ve vozidle. Mezi funkce má patřit třeba i hlasový asistent Hey Mini nebo obchod Mini Connected Store. Kruhová obrazovka má slouží jako praktické rozhraní a zároveň jako přístrojový panel, který zobrazuje počet kilometrů za hodinu, spotřebu paliva a vše, co byste očekávali před volantem. V autě nejspíš bude ještě i průhledný tachometr ve stylu „heads up display“ promítaný na čelní sklo.

Kromě toho lze vozidlo připojit k síti 5G, která umožňuje přístup do zmíněného obchodu Mini Connected Store. Tam jsou k dispozici různé aplikace, včetně her AirConsole, aplikací pro streamování videa a Spotify.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Líbí se vám takto velký kulatý displej v autě?

Zdroj: apolice

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)