Soudce se postavil proti Bílému domu a chce zabránit blokaci TikToku

blokace aplikace TikTok USA zastavena

Tak bude TikTok v USA zablokovaný, nebo nebude? Po aktivitě amerického prezidenta Donalda Trumpa, celého úřadu Bílého domu a souvisejících ministerstev se zdálo, že už není co řešit. A že má čínská zábavní aplikace od firmy ByteDance společně s komunikátorem WeChat vymalováno. Jenže stále existují instituce, které mohou tento proces zastavit a zvrátit. Jednou z nich je federální soud, od kterého právě pocházejí zajímavé aktuální informace. Soudce Carl Nichols zamítl blokaci čínské aplikace s tím, že Trumpův úřad musí nejprve vypořádat žádost firmy ByteDance o předběžné opatření. A do té doby má být blokace aplikace TikTok v USA zastavena.

tiktok národní bezpečnost hrozba usa zákaz

Úplně stejná situace se odehrává v Kalifornii, kde je na stole stejná podmínka i v případě nástroje WeChat. Vývojáři obou čínských aplikací namítají, že blokace jejich výtvorů není ve skutečnosti založená na ohrožení bezpečnosti, jak Trump tvrdí, ale na získávání politických bodů před blížícími se volbami. Uvidíme, kdy a jaké definitivní rozhodnutí padne. Výsledek určí, zda z Obchodu Play a AppStore zmíněné aplikace zmizí. Pro tento moment je ale v USA finální blokace aplikace TikTok a také komunikátoru WeChat zastavena. Mezitím nastala zajímavá situace, kdy Američané začali oba nástroje ve velkém stahovat. Mnozí asi jen ze zvědavosti.

Máte favorita? Na které straně sporu stojíte?

Zdroj: GSMArena

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (8)