Bleep – chytrý nabíjecí kabel, který zálohuje veškerá vaše data

bleep

Nízká výdrž dnešních smartphonů způsobila, že ukládáme mobilní telefon na nabíječku téměř každý den. Většina z nás dosud používá klasické nabíjení skrze Micro USB kabel, na kterém telefon stráví klidně i několik hodin. Co tento čas využít k něčemu užitečnému? Na serveru Indiegogo se objevil velmi zajímavý projekt Bleep, který představuje chytrý nabíjecí kabel. Bleep v sobě obsahuje interní paměť o velikosti 16/32/64 GB, kterou využije na zálohu dat z vašeho telefonu. V praxi to funguje velmi snadno – připojíte telefon a po dobu nabíjení jsou vaše data automaticky zálohována, aniž by od vás telefon vyžadoval nějaké pokyny. Bleep se k telefonu připojuje skrze technologii On The Go, takže je nejspíše tato funkce podmínkou pro hladký běh zálohování.

bleep – Smart cable backs up your smartphone data while charging!

bleep - Smart cable backs up your smartphone data while charging!

20140825092400-hq_render_3_mat_1

Speciální aplikací lze nastavit, která data budou zálohována – může se jednat o videa, obrázky, kontakty, SMS či třeba zprávy z aplikace WhatsApp. Pokud se stane, že svůj dosavadní telefon ztratíte, vaše data budou v bezpečí. Obsah je navíc chráněn heslem. A cena? Za 16GB variantu zaplatíte 40 dolarů (cca 850 Kč), za 32GB 55 dolarů (cca 1100 Kč) a 64GB verze vyjde na 78 dolarů (cca 1600 Kč).

zdroj: indiegogo.com

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)