BlackBerry Priv předvádí funkce, které budete chtít i na svém Androidu

BlackBerry-Priv-Hub

O BlackBerry Priv aneb prvním telefonu značky s operačním systémem Android jsme vás v minulosti informovali již několikrát. Ať už se jednalo o textový soupis vlastností nebo oficiální videopředstavení, BlackBerry Priv vyvolávalo různé, mnohdy i protichůdné reakce. Společnost se pochopitelně na svou novinku snaží nalákat co nejvíce zájemců a vedle běžných reklam k tomu využívá například i zmíněná videopředstavení.

BlackBerry Priv

Na nejnovějším videu přímo od BlackBerry si tak můžeme prohlédnout řadu funkcí, které by zajisté ocenil i nejeden uživatel chytrého telefonu s Androidem pocházejícího od jiného výrobce než právě BlackBerry. Vedle funkcí, spojených s výsuvnou hardwarovou klávesnicí, která funguje podobně jako touchpad, si tak můžeme prohlédnout i prostředí operačního systému. To na první pohled připomíná čistý Android 5.x obohacený o řadu funkcí, mezi které patří například BlackBerry Hub sdružující veškerou komunikaci do jedné přehledné schránky či Pop-up widgety, které vyskočí po kliknutí na ikonu.

BlackBerry Priv sice disponuje hardwarovou klávesnicí, nicméně ani tak se výrobce nezapomněl pochlubit údajně nejlepší softwarovou klávesnicí ve své třídě. Zajímavá je také aplikace DTEK, která se stará o zabezpečení systému a vyhodnocuje jeho zranitelnost.

Review of PRIV Key Features

Review of PRIV Key Features

Vedle softwarových funkcí se BlackBerry pochopitelně nezapomnělo pochlubit také hardwarem zahrnujícím zakřivený QHD displej o úhlopříčce 5,4″, 18Mpx fotoaparátem s optickou stabilizací a baterií o kapacitě 3410 mAh.

Co na BlackBerry Priv a jeho funkce říkáte? Ocenili byste některé i na vašem smartphonu?

Zdroj: GSMArena.com.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)