BlackBerry CEO: Naší budoucností opravdu bude Android

Mobile-Smart-Phone-PDA-Blackberry-Keyboard-01

Ještě předtím, než odstartoval prodej smartphonu BlackBerry Priv, mnoho uživatelů diskutovalo, co se bude dále dít s platformou  BlackBerry 10. Začátkem tohoto měsíce řekl CEO společnosti, John Chen, že současná zařízení se během letoška dočkají aktualizace BlackBerry 10.3.3, která přinese další vlnu zabezpečení a ochrany soukromí. Jenže komentáře společnosti v uplynulém měsíci daly jasně najevo, že letos žádný nový hardware na vlastní platformě představit nehodlá.

Ve skutečnosti John Chen řekl, že další zařízení, které v letošním roce přijde na trh, bude opět postavené na Androidu. Pravděpodobně se bude jednat o zařízení, které je v současnosti označováno jako „Vienna“. Damian Tay, CEO produktového managementu Asie a Tichomoří, pak řekl, že do budoucna se může stát Android jedinou platformou, na které bude společnost Blackberry stavět svá zařízení.

Jedním z hlavních rysů BlackBerry Priv má být hardwarová klávesnice

„Zařízení Priv je v podstatě náš přestup na ekosystém Androidu. Teď sice máme BB10 i Android, ale je jasné, že nemůžeme udržovat dvě platformy pro chytré telefony. Budoucnost je opravdu Android. Postavili jsme na Androidu vlastní ekosystém aplikací a kromě toho jsou na něm všechna potřebná podniková řešení, což by v případě výroby cross-platformního fungování bylo zdlouhavé a náročné. Takže jde vlastně o přirozený vývoj,“ řekl Damian Tay.

Podle Chena tedy platforma BB10 ještě letos dostane bezpečnostní a ochranné updaty. Jak dlouho ale ještě bude platforma BB10 udržována mezi „živými“, je zatím ve hvězdách. V každém případě dává tento krok BlackBerry opravdu smysl.

Zdroj: PhA

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (14)