Bing pro Android přidává rozšířenou realitu do výsledků vyhledávání

bing-nahledak

České scéně vládne Seznam, Ruské Yandex, zbytku světa povětšinou Google. Řeč je samozřejmě o vyhledávačích. Můžete namítnout, že jich je mnohem víc, ale popravdě, konkurovat Googlu jde opravdu těžko. Své o tom ví například Microsoft, který se již dlouhé roky snaží svůj Bing vylepšovat. V Americe je prý dobře použitelný a prý ho tam aktivně používá poměrně hodně uživatelů. Tam kde se ale nemluví anglicky bývá s Bingem často problém, protože Bing prostě neumí vyhledávat jinak, než v angličtině (výsledky v jiných jazycích jsou naprosto nedostačující, provázané s ekosystémem, který u nás taktéž nefunguje apod.) Jenže to vypadá, že si pánové z Microsoftu vůbec neuvědomují, kde je zakopaný pes. Místo toho, aby zapracovali tam, kde je třeba, přichází Bing pro Android s rozšířenou realitou ve výsledcích vyhledávání.

Bing pro Android umí nově zobrazit výsledky hledání v rozšířené realitě

Technologie to v podstatě vůbec není nová, protože vlastně s tím samým přišel Microsoft již před lety. Tehdy ale šlo o operační systém Windows Phone 8, který uměl přes zapnutý fotoaparát zobrazit polohy míst, které jste hledali. Nyní se funkce dostává i do aplikace Bing pro Android.

bing pro android -android-screenshots

Restaurace, bankomaty, kavárny či čerpací stanice. To vše pak můžete vidět kolem sebe, když v aplikaci tapnete na ikonku fotoaparátu a vyberete možnost „360“. V levém horním rohu pak uvidíte také kompas, to abyste viděli kde a jak daleko od vás jsou vybrané body zájmu. Také se přes kompas můžete jednoduše přenést do klasické mapy, ve které své body zájmu naleznete rovněž.

Aplikace Bing pro Android u nás není dostupná v Obchodě Play. Nejspíše proto, že v Microsoftu přece jen tuší, že to u nás velký smysl nemá. Vyzkoušet si ji ale můžete stažením a nainstalováním APK balíčku. Jeho instalaci ale provádíte na vlastní riziko.

Microsoft Bing - Search & earn
Microsoft Bing - Search & earn

Podařilo se vám spustit funkci rozšířené reality? Údajně by měla fungovat jen na některých zařízeních. Je mezi nimi to vaše? Které to je? Podělte se o své poznatky s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.

Zdroj: androidauthority.com.

Daniel Macho
O Autorovi - Daniel Macho

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)