Bing pro Android přidává rozšířenou realitu do výsledků vyhledávání

bing-nahledak

České scéně vládne Seznam, Ruské Yandex, zbytku světa povětšinou Google. Řeč je samozřejmě o vyhledávačích. Můžete namítnout, že jich je mnohem víc, ale popravdě, konkurovat Googlu jde opravdu těžko. Své o tom ví například Microsoft, který se již dlouhé roky snaží svůj Bing vylepšovat. V Americe je prý dobře použitelný a prý ho tam aktivně používá poměrně hodně uživatelů. Tam kde se ale nemluví anglicky bývá s Bingem často problém, protože Bing prostě neumí vyhledávat jinak, než v angličtině (výsledky v jiných jazycích jsou naprosto nedostačující, provázané s ekosystémem, který u nás taktéž nefunguje apod.) Jenže to vypadá, že si pánové z Microsoftu vůbec neuvědomují, kde je zakopaný pes. Místo toho, aby zapracovali tam, kde je třeba, přichází Bing pro Android s rozšířenou realitou ve výsledcích vyhledávání.

Bing pro Android umí nově zobrazit výsledky hledání v rozšířené realitě

Technologie to v podstatě vůbec není nová, protože vlastně s tím samým přišel Microsoft již před lety. Tehdy ale šlo o operační systém Windows Phone 8, který uměl přes zapnutý fotoaparát zobrazit polohy míst, které jste hledali. Nyní se funkce dostává i do aplikace Bing pro Android.

bing pro android -android-screenshots

Restaurace, bankomaty, kavárny či čerpací stanice. To vše pak můžete vidět kolem sebe, když v aplikaci tapnete na ikonku fotoaparátu a vyberete možnost „360“. V levém horním rohu pak uvidíte také kompas, to abyste viděli kde a jak daleko od vás jsou vybrané body zájmu. Také se přes kompas můžete jednoduše přenést do klasické mapy, ve které své body zájmu naleznete rovněž.

Aplikace Bing pro Android u nás není dostupná v Obchodě Play. Nejspíše proto, že v Microsoftu přece jen tuší, že to u nás velký smysl nemá. Vyzkoušet si ji ale můžete stažením a nainstalováním APK balíčku. Jeho instalaci ale provádíte na vlastní riziko.

Microsoft Bing Search
Microsoft Bing Search

Podařilo se vám spustit funkci rozšířené reality? Údajně by měla fungovat jen na některých zařízeních. Je mezi nimi to vaše? Které to je? Podělte se o své poznatky s ostatními čtenáři v diskuzi pod článkem.

Zdroj: androidauthority.com.

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (4)