Proč má Bill Gates raději Android a nepoužívá iPhone? Důvod vás nepřekvapí

bill gates android co používá za telefon

Zakladatel společnosti Microsoft a jeden z nejbohatších lidí světa, Bill Gates promluvil o tom, proč preferuje Android před iOS. Ve středu Bill poprvé navštívil sociální síť Clubhouse, kde se mimo jiné rozpovídal na téma své připravované knihy.

Bill Gates preferuje Android telefony

Clubhouse je momentálně dostupný pouze pro iOS a tak si mnoho lidí myslelo, že Bill používá iPhone. To však v jedné z místností vyvrátil a sdělil, že má raději Android telefony. Dle něj fungují aplikace od Microsoftu lépe na Androidu a někteří výrobci dávají aplikace od amerického giganta přímo do systému, což oceňuje. Bill se nepochlubil se svým aktuálním telefonem, ovšem ještě v září loňského roku používal Samsung Galaxy S8 Microsoft Edition. Jedná se tedy o skoro 4 roky starý kus hardwaru.

Andrew Ross Sorkin Interviews Bill Gates in Clubhouse

Andrew Ross Sorkin Interviews Bill Gates in Clubhouse

Zároveň však podotknul, že proti iPhonům nic nemá a jablečné telefony používá spousta jeho přátel. Gates dále hovořil o své knize Avoiding Climate Disaster, která bude pojednávat o předcházení klimatickým změnám a katastrofám. Mimo to se vyjádřil také k bitcoinům, o kterých řekl že je nemá příliš v oblibě protože proces těžení vyžaduje velké množství výpočetního výkonu a spotřebovává hodně elektrické energie. Zatím prý neinvestoval ani dolar.

Co si myslíte o Billu Gatesovi?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (33)