TOPlist

Hudba, bílý šum, nebo přírodní zvuky? Sluchátka Anker A20 nabízí vše pro dokonalý spánek

Anker Soundcore Sleep A20
  • Anker představil vylepšenou verzi svých sluchátek na spaní z roku 2022
  • Přináší delší výdrž, ale také řadu zajímavých vychytávek
  • Na populárnější konkurenci od Bose mají super páku

Sluchátka především používáme tam, kde nechceme svým poslechem hudby rušit ostatní. Ať už jde o ulici, autobus nebo obchodní centrum, pro přístup na všechna tahle místa je nezbytné vstát z postele. Novinka od čínského výrobce Anker se však snaží o přesný opak – sluchátka Soundcore Sleep A20 jsou vyloženě navržená tak, abyste s nimi mohli pohodlně spát.

Nutno podotknout, že se nejedná o žádnou novou inovaci. Naopak, sluchátek na spaní najdete na trhu nespočet a nedávno představený model A20 slouží jako nástupce verze A10 ze září roku 2022. Jednou z klíčových předností letošní varianty je vynikající výdrž, která čítá až 14 hodin (s plně nabitou krabičkou se dokonce bavíme o 80 hodinách).

Daleko zajímavější je však princip, na jakém sluchátka fungují. Oproti mnohým konkurentům jsou rozdílná v tom, že vůbec nepodporují aktivní potlačení hluku (ANC). Anker namísto toho spoléhá na speciální náušníky, které podle všeho dokáží zablokovat až třikrát více hluku než běžné silikonové nástavce. V praxi by tedy chrápání spolubydlících nebo štěkot sousedovic psa neměl představovat žádný velký problém. Eliminaci ruchu pak dále podporuje přehrávání bílého šumu.

Anker Soundcore Sleep A20 také disponují knihovnou zvuků, kam patří například déšť nebo štěbetání ptáků. Na rozdíl od populárních Bose Sleepbuds II dokážou také přehrávat hudbu z telefonu prostřednictvím Bluetooth, což ale bohužel snižuje výdrž na pouhých 10 hodin (a 55 hodin s krabičkou).

Anker Soundcore Sleep A20

K dispozici jsou i další zajímavé vychytávky, jako například vestavěný budík, který se postará o to, aby nevzbudil nikoho jiného než vás, anebo systém pro automatické monitorování spánku. Statistiky pak lze sledovat v mobilní aplikaci, prostřednictvím níž lze také přinutit sluchátko ztracené v peřině nebo zapadlé za postelí zahrát zvuk, abyste jej snáz našli.

Anker Soundcore Sleep A20 budou od poloviny dubna k dispozici ke koupi prostřednictvím crowdfundingového portálu Kickstarter za 89,99 dolaru (2 100 Kč v přepočtu), ale jejich finální cena má být nastavená na 149,99 dolaru (asi 3 500 Kč).

Máte zkušenost se sluchátky na spaní?

Zdroje: The Verge, CNET, ZDNET

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)