V Tesle Model 3 si nově nabijete mobil i bezdrátově

bezdrátová nabíječka Tesla v autě

Bezdrátové nabíjení telefonů je stále rozšířenější a nyní se dostává i do moderního elektromobilu Tesla Model 3. Většina by asi očekávala zabudování této funkce přímo do vozidla, Tesla se ale rozhodla pro cestu dokoupitelného příslušenství. Nová bezdrátová nabíječka Tesla perfektně zapadne do interiéru Modelu 3, ale Tesla si to nechá náležitě zaplatit.

Široká kombatibilita a vysoká cena

Bezdrátová nabíječka od Tesly využívá technologii Qi a je tak kompatibilní s většinou mobilních telefonů na trhu, od Samsungu, Huawei, přes Xiaomi až po Apple a jeho iPhone. Nabíječka využívá dvě cívky se samostatným připojením přes USB konektory. Při nabíjení je kontrolovaná teplota nabíječky kvůli přehřívání. Bezdrátová nabíječka Tesla nabízí pogumovaný povrch. Telefony tak zůstanou na svém místě i při využití režimu “směšného” režimu s maximálním výkonem. Design nabíječky přesně zapadá do interiéru Modelu 3. Její cena je ovšem poměrně vysoká – 125USD neboli 2 800kč.

Koupili by jste si bezdrátovou nabíječku do vašeho auta?

Zdroj: Tesla.com

Lukáš Mrkvička
O Autorovi - Lukáš Mrkvička

Velký příznivce moderních technologií, který stále skáče mezi světem Androidu a světem nakousnutého jablka. Na každém si najde něco, co se mu líbí, ale nikdy… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)