Bezdrátová kamera Xiaomi vidí v noci, má FullHD a výdrž 100 dní

Bezdrátová kamera Xiaomi Mijia

Bezpečí je otázka, kterou není radno podceňovat. Někomu stačí pořízení bezpečnostních dveří, jiný chce mít neustálý přehled o svém domově, kanceláři či skladu. I malá firma má dnes kamerový systém,ovšem jeho zavedení nebývá nejlevnější. S tím může pomoct nová bezdrátová kamera Xiaomi Mijia CMSXJ11A, kterou využijete uvnitř i venku. Nahrávat umí poměrně kvalitní obraz ve Full HD a má extrémní výdrž baterie, takže nemusíte instalovat žádné kabely.

Kamera Xiaomi šetří místo a natáčí ve Full HD i v noci

Kamera rozhodně není jen “na oko”, obraz zaznamenává ve FullHD (1 080p) rozlišení, takže při přehrávání jasně rozpoznáte lidi i třeba SPZ. Díky systémům chytré inteligence nenatáčí konstantně, ale pouze v případě, kdy zaznamená pohyb. Senzory jsou poměrně citlivé, takže reaguje na jakýkoliv záchvěv. Infračervená světla potom zajišťují natáčení i v noci, zorný úhel je 120 stupňů, takže vidíte záběry pěkně ze široka.

Komunikuje bezdrátově a v reálném čase

Bezdrátová kamera Xiaomi Mijia CMSX11A nepotřebuje žádné kabely, stačí ji připevnit na zeď a propojit s telefonem. Díky vlastní baterii s kapacitou 5 100 mAh nabízí výdrž až 100 dní závislosti na době provozu. Pro posílení signálu a rozšíření jeho dosahu najdete v balení také gateway, který mj. šetří spotřebu energie bezdrátové kamery. Do gateway lze vložit paměťovou kartu s velikostí až 64 GB, na níž se bude obraz ukládat de facto do vyčerpání kapacity.

Poté se bude přemazávat od nejstaršího záznamu – pokud nenastavíte jinak. Kamera komunikuje bezdrátově pouze s gateway, která je připojena k síti Wi-Fi zajišťující propojení s mobilním telefonem. Na něm si můžete v aplikaci přehrávat staré záznamy nebo sledovat dění v reálném čase. Aplikace zároveň ukazuje stav kamery, potažmo výdrž baterie a včas upozorňuje, když dochází k jejímu vybití.

Bezdrátová kamera Xiaomi má využití doma i venku

Díky vlastní baterii a jednoduchém přichycení na zeď využijete kameru jak uvnitř, tak i venku. Disponuje certifikací IP65, která je zárukou úplné ochrany proti vniknutí prachu a částečně také vody. V tomto případě by měla bez problémů odolat i silnějšímu dešti. Jak odolná je vůči extrémním teplotám výrobce zatím neprozradil, ale ani větší mráz by ji z provozu vyřadit neměl.

Xiaomi Mijia CMSX11A - kamera

Bezdrátová kamera Xiaomi Mijia CMSXJ11A funguje s Androidem 4.4 nebo novějším, případně s iOS 9.0 a novějším. Aby nedocházelo k rychlému zaplnění microSD karty, komprimuje kamera soubory do formátu H.264, takže budou co nejmenší. A i když vypadne elektřina, zůstává kamera v provozu, a dokonce se k ní můžete připojit a sledovat aktuální dění. Zatím je pouze v předobjednávkách a koupíte ji třeba na Gearbestu za cenu cca 2 400 Kč.

Co na bezdrátovou kameru Xiaomi říkáte?

Zdroj: xiaomitoday

Lukáš Altman
O Autorovi - Lukáš Altman

Ahoj. Baví mě technologie a aplikace, které usnadňují každodenní život. Ve své tvorbě rád používám konstruktivní kritiku, fandím značkám jako Huawei, Honor nebo Xiaomi. více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (29)