Betaverzi Android Q můžete instalovat na 23 telefonů. Kde aktualizaci stáhnout?

Android Q betaverze odemykani oblicejem

Stejně jako minulý rok, i tentokrát Google rozšířil podporu betaverze Android Q na telefony třetích stran. Pokud tak chcete mít Android 10 s předstihem, nemusíte vlastnit Pixel telefon. Spolupracuje s celkem dvanácti výrobci včetně Huawei nebo Xiaomi. Dohromady tak betaverzi můžete stahovat na 23 telefonů.

Betaverzi Android Q nově podporuje 23 telefonů

Nejprve prozradíme kompletní seznam telefonů. Pixel telefony uvádět nebudeme, protože beta funguje i delší dobu. Výjimkou můžou být nově Pixel 3a telefony, které byly představeny včera a již také podporují betaverzi Android Q.

Stažení betaverze Androidu Q

Bohužel je tu jeden problém. Většina výrobců telefonů neumožňuje podobně jednoduchou aktivaci a instalaci betaverze jako Google, kde v podstatě stačí na webu potvrdit přístup a poté aktualizovat telefon. Níže naleznete odkazy k betaverzi Android Q a případně i podmínky či jiné poznámky, které výrobci zveřejnili.

  • Asus výrazně betaverzi neomezuje. Společnost oznámila dvě chyby. Telefony na betaverzi mají problémy s podporou microSD karet a se zvukem při změně hlasitosti.
  • Essential opět ukazuje ukázkovou softwarovou podporu. Aktualizaci můžete stáhnout pomocí speciální aplikae Essential Q Beta, která se dá zdarma stáhnout na Google Play.
Essential Q Beta
Essential Q Beta

Budete na své zařízení instalovat betaverzi Android Q?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)