Chcete sociální síť bez příkras a lajků? Zkuste BeReal

BeReal sociální síť aplikace

Sociální sítě, zejména ty, které jsou založené na sdílení poutavého vizuálního obsahu a mají k tomu uzpůsobené i různé nástroje pro jeho úpravy, mají jeden velký háček. Věci, které na nich vidíme, velmi často úplně neodpovídají realitě běžného života a jsou nejen přikrášleny grafickými filtry nebo jinými úpravami, ale běžně také vytvořeny s touhou po dokonalosti až po delší přípravě. Chtěli byste zkusit prostředí, které se snaží toto všechno eliminovat? Mrkněte na BeReal.

BeReal. Your friends for real.
BeReal. Your friends for real.

Tato americká sociální síť, která zatím funguje prostřednictvím mobilních aplikací pro Android a iOS, je založená na velmi originálním principu. Každý den je uživatel v předem neznámém čase vyzván, aby skrze aplikaci pořídil do dvou minut fotografii zachycující jeho aktuální aktivitu.

BeReal – Just your Friends, for Real.

BeReal - Just your Friends, for Real.

Fotoaparát přitom snímá prostředí před i za telefonem. Nechybí možnost komentovat, reagovat prostřednictvím emoji a chatovat. Prostor tu naopak není pro klasickou firmu sledování, lajkování a také reklamu.

Po cca 17 tisících recenzí si zatím drží aplikace v Obchodě Play slušné hodnocení 4,7 hvězdičky, takže má BeReal skutečně našlápnuto k větším úspěchům. Velké hráče těžko vyšachuje, ale jako alternativa může být pro spousty lidí zajímavá.

Jak často přispíváte na sociální sítě?

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)