Benchmark Huawei Mate 20 ukazuje brutální výkon. Čipset Kirin 980 posílí

Huawei-Kirin 7nm technologie

Huawei P20 Pro ještě není ani oficiálně na trhu a už zde máme první informace o Huawei Mate 20. Jde o benchmark, ze kterého jde vyčíst velký nárůst výkonu. Důvodem je nový 7nm čipset Kirin 980, který se ještě tohle čtvrtletí začne masově vyrábět, aby byl k dispozici na podzim, kdy se odhalí Mate 20.

Kirin 980 odskočil konkurenci o 100 tisíc bodů

První benchmark telefonu, který je vybaven čipsetem Kirin 980 dopadl více než dobře. S obrovským náskokem překonal předchůdce Kirin 970, a to o více než 140 tisíc bodů. Na fotografii níže můžete ještě vidět žebříček, ve kterém chybí telefony se Snapdragonem 845 a Exynosem 9810, které pohání letošní vlajkové modely. Důvodem je to, že AnTuTu ještě neaktualizovalo žebříček o nové modely. Stejně tak chybí porovnání s Apple telefony. A to kvůli tomu, že AnTuTu ve verzi v7, kde se měnil způsob hodnocení, ještě nevyšel na iOS.

 

Nicméně nové Exynos a Snapdragon procesory dosahují v AnTuTu zhruba 250 tisíc bodů, takže stále bude mít novinka od Huaweie náskok cca 100 tisíc bodů. To je poměrně značný nárůst. Jedním z důvodů je i to, že jde o čipset vyrobený 7nm technologií. Díky tomu bude navíc hodně úsporný.

Otázka ale je, jak dlouho prvenství společnosti Huawei vydrží. Ještě pár dní zpátky to vypadalo, že by mohl mít náskok i na jaře 2019, kdy se představí telefony s novými Snapdragon a Exynos procesory. Samsung však překvapivě v těchto dnech oznámil, že vývoj 7nm technologie byl u mobilních čipsetů dokončen, a to s předstihem půl roku. Díky tomu se tak dá čekat 7nm technologie u Snapdragonu 855 a Exynosu 9820.

Myslíte si, že se Kirin 980 udrží i před Snapdragonem 855 a Exynosem 9820?

Zdroj: cnmo.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (7)