AnTuTu Benchmark mění způsob hodnocení. Změřte si, jak je na tom váš telefon

antutu benchmark test

AnTuTu Benchmark vyšel v nové verzi, která přináší mnoho změn. Jednak v designu aplikace, která je nyní jednodušší a přehlednější. Důležitější změna je ale v tom, že se změnil způsob hodnocení. Díky tomu už jsou starší výsledky irelevantní a nemá význam je srovnávat s výsledky u nově testovaných telefonech.

AnTuTu Benchmark prošel kompletními změnami

Už při prvním spuštění nové verze AnTuTu Benchmark si můžete všimnout, že kromě nové barvy, se změnilo i uspořádání položek. Testovací stránka byla optimalizována, nyní je rozdělena na dvě části. V horní části se zobrazuje samotný výsledek testování, spodní část pak nabízí dodatečné informace a možnosti dalších testování. Oproti minulé verzi, jsou nyní všechny benchmarky na jedné stránce.

Zároveň se v nové verzi přidaly funkce, které například monitorují teplotu a zátěž procesoru. A to v reálném čase, informace se však ukládají, takže se dá podívat i do historie. Uživatel si také může zjistit rychle informace také o frekvenci. Nově se také přidaly zkušební testy. A to pro plynulost posuvu stránek, vykreslování WebView a také rychlost čtení QR kódů.

Na závěr zde máme změny u toho, jak se hodnotí, kromě přidání výše zmíněných testů, se také několik z nich změnilo. Týkají se hlavně testování grafiky, kde jsou dvě nové scény, které jsou určeny pro vlajkové modely s grafickými čipy jako je Adreno 540 nebo Mali-G71, které už podporují pokročilé efekty, které můžeme vidět na PC. Novou verzi jsme otestovali na telefonu Google Pixel 2, kde jsme před několika měsíci dosáhli v AnTuTu hodnocení 167 500 bodů. V nové verzi už však máme 197 744 bodů. I kvůli těmto změnám momentálně chybí vyhlášení nejvýkonnějších telefonů na trhu. AnTuTu je vyhlásí, jakmile budou mít k dispozici dostatek údajů.

AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark

Na jaké hodnocení se nově váš telefon dostal?

Zdroj: antutu.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (34)