Beepberry je prý chatovací mašinka pro hackery. Ale mít ji můžete mít i vy

Beepberry chatovací mobil

Téměř na den přesně před jedním rokem jsme vás informovali o tom, že zakladatel hodinkové značky Pebble Eric Migicovsky hodlá velké výrobce přinutit k tomu, aby na trh znovu uvedli kompaktní telefon. Současně ale začal pracovat na vedlejším projektu, jehož výsledkem je hybridní chatovací přístroj nazvaný Beepberry. Má typickou “Blackberry” klávesnici, úsporný displej a člověka by měl odříznout od všech ostatních aktivit kromě dopisování.

“Rád bych vám představil malý vedlejší projekt, na kterém pracuji: Beepberry – přenosný elektronický počítač pro hackery, určený pro chatování na Beeperu,” představil Migicovsky na Twitteru nové zařízení, které využívá službu na sdružení zpráv z více platforem. O takovém zařízení přitom snil už před rokem.

“Chtěl jsem “víkendové” zařízení, které by mi umožnilo zůstat v kontaktu s přáteli a rodinou bez rozptylování telefonem. Představoval jsem si malou, hackovatelnou obrazovku s fyzickou klávesnicí, poháněnou počítačem Raspberry Pi, užitečnou pro chatování v mém domě… a v podstatě nic jiného,” vysvětlil podnikatel a vývojář.

Beepberry – gomuks demo

Beepberry - gomuks demo

Pod jeho taktovkou vzniklo zařízení Beepberry, které má úsporný Sharp Memory LCD 2.7″ displej s rozlišením 400 x 200 pixelů, hardwarovou QWERTY klávesnici, programovatelnou LED diodu, nebo baterii s kapacitou 2 000 mAh. Rozměry činí 74mm x 104mm x 15mm. Model s jednotkou Raspberry Pi Zero W stojí v oficiálním e-shopu 99 dolarů (asi 2 200 Kč), bez ní pak 79 dolarů (cca 1 700 Kč).

Beepberry chatovací mobil schéma funkce

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat třeba přes Google News, na Facebookové stránce a také na Instagramu. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Kam byste se s takovým mobilem nejraději zašili?

Zdroj: aauthority

Marek Houser
O Autorovi - Marek Houser

Fanoušek technologií už od chvíle, kdy jako malý kluk zadával příkazy Lemíkům na "dvaosmšestce". V záloze stále uchovává starý a podle všeho nezničitelný OnePlus2, ale… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)