Konkurence pro Aukro a Letgo: Facebook v Česku spouští bazar

bazar facebook marketplace

Společnost Facebook by mohla hodně zavařit českým inzertním serverům jako je Aukro, Bazoš a aplikacím jako Letgo. Dnes totiž oznámil, že do Česka přináší svůj vlastní bazar, který bude dostupný přímo přes sociální síť Facebook.

Facebook bazar Marketplace se rozšiřuje po Evropě

Česko bylo vybráno jako jedna ze sedmnácti zemí, kde se tato funkce rozšíří. Doposud byla tato funkce dostupná pouze ve státech jako například USA nebo Velká Británie. Facebook Marketplace byl poprvé oznámen minulý rok v říjnu. Nejedná se přitom o žádnou speciální funkci, která by uměla něco navíc, než konkurence. Gigant se spoléhá na něco jiného.

facebook marketplace bazar

Oproti službám jako Aukro, Letgo apod. spoléhá Facebook na svou obrovskou základnu uživatelů. Například v USA bylo za jeden měsíc nabídnuto více než 18 milionů různých produktů od dětského oblečení, až po raritní kousky, které ocení vášniví sběratelé.

Nová funkce se zapíná na straně serveru, takže ji bohužel nemůžete aktivovat například instalací aktualizace. Musíte počkat, až ji začne uvolňovat přímo Facebook. To, že novou funkci už máte aktivovanou, poznáte pomocí nové ikony se stánkem, která přibude na hlavní lištu Facebooku.

Co říkáte na bazar od Facebooku? Vyzkoušíte jej?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)