Menu

Konkurence pro Aukro a Letgo: Facebook v Česku spouští bazar

Společnost Facebook by mohla hodně zavařit českým inzertním serverům jako je Aukro, Bazoš a aplikacím jako Letgo. Dnes totiž oznámil, že do Česka přináší svůj vlastní bazar, který bude dostupný přímo přes sociální síť Facebook.

Facebook bazar Marketplace se rozšiřuje po Evropě

Česko bylo vybráno jako jedna ze sedmnácti zemí, kde se tato funkce rozšíří. Doposud byla tato funkce dostupná pouze ve státech jako například USA nebo Velká Británie. Facebook Marketplace byl poprvé oznámen minulý rok v říjnu. Nejedná se přitom o žádnou speciální funkci, která by uměla něco navíc, než konkurence. Gigant se spoléhá na něco jiného.

facebook marketplace bazar

Oproti službám jako Aukro, Letgo apod. spoléhá Facebook na svou obrovskou základnu uživatelů. Například v USA bylo za jeden měsíc nabídnuto více než 18 milionů různých produktů od dětského oblečení, až po raritní kousky, které ocení vášniví sběratelé.

Nová funkce se zapíná na straně serveru, takže ji bohužel nemůžete aktivovat například instalací aktualizace. Musíte počkat, až ji začne uvolňovat přímo Facebook. To, že novou funkci už máte aktivovanou, poznáte pomocí nové ikony se stánkem, která přibude na hlavní lištu Facebooku.

Facebook
Facebook
Developer: Facebook
Price: Free+

Co říkáte na bazar od Facebooku? Vyzkoušíte jej?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

coyd

15.8.2017 7:00

Tomu FB uz fakt definitivne hrablo..

Martin Velký

15.8.2017 7:43

Asi by měli Facebook lite přejmenovat na Pure Facebook/Facebook Original a podobně je na tom Messenger

bicista

15.8.2017 8:05

stejne je z FB uz dost bazar pres ruzne skupiny. Tak proc tomu nedat nejaky poradek.,Za me jsem pro uz kvuli poctu clenu. Ted spis jak to bude fungovat. Abych nedoszaval sto notifikaci denne ze nekdo neco proda. A aby u kazde polozky z toho nebyl debatni krouzek.

Martin P.

15.8.2017 8:27

bicista 15.8.2017 8:05:…. …jo to je tak když se používá něco, na něco k čemu není určeno. Facebook stále tou zdí a je jedno jestli to je profil, stránka, skupina, je jen co se týká postování a reakcí jen omezená diskuzní platforma. Která ale narozdíl od třeba PhPBB má nejen omezené možnosti organizace ale i vyhledání.

FB hlavně do budoucna bude chtít z prodeje desátek. Stejně jako jiné platformy např Blabla car který koupi Jízdo-mat do budoucna také chce poplatky.

Do budoucna mužem také čekat kromě větve FB pro prodej , že bude větev pro seznamku. Hádám stejně pitomé jako doporučování stránek.

teslapc1

15.8.2017 11:19

Na jiném webu psali že to facebook chce taky pro lepší cílení reklam a informacím asi ma toho facebook málo že , a jen doufám že z tohoto nebudou chodit žádne upozornění .

RSS (komentáře k článku)