Battle Gems – Logické RPG plné humoru a příšer

battle gems main

Na Google Play naleznete spoustu her typu spoj tři cukrlátka, bublinky či gemy a získej body, nebo vytvoř kouzlo. Battle Gems vesměs přichází s totožným stylem hraní, ale do tohoto zaběhnutého stylu přináší něco navíc. Kromě toho, že je hra zkombinována s RPG prvky, což už jsme také někde viděli, tak hlavně přichází s pořádnou dávkou humoru a drtivá většina soubojů se tematicky odkazuje na nějaký film, hru, knihu, seriál, nebo prostě populární dění ve světě. A tak při soubojích narazíte na protivníky tematicky odkazujících jak vzhledově, tak s proslovy například na Pána prstenů, Twilight, The Walking Dead, God of War, Star Wars, Miley Cyrus, Assasins Creed a téměř všeho na co si vzpomenete. Pokud jste tedy v obraze, máte povědomí o dění kolem sebe, vyznáte se ve hrách, seriálech a filmech, tak si hru náramně užijete.

Battle Gems (iOS) • trailer HD | yourapps.info

Battle Gems (iOS) • trailer HD | yourapps.info

Princip Hraní

Na začátku si zvolíte postavu, za kterou chcete hrát. Navolíte si hlavu, oči, vlasy, pohlaví, barvu pleti, meč, zbroj, přilbu a také mazlíčka. Jakmile jste si vymazlili svoji postavu, půjdete rovnou do hry. Příběh je spíše postranní a vy se v něm snažíte stát největším bojovníkem. Proto se všude musíte postavit každému protivníkovi čelem a hezky ho zpráskat na maděru.

battle gem - reference

S protivníky neválčíte pomocí klikání na tlačítko útok, ale zásahy a údery tvoříte spojováním minimálně tří gemů. Každá barva gemu znamená jiný druh útoku. Modrá je magický útok, červená je fyzický útok, oranžová je útok lektvarem nebo vyléčení sebe samého a zelená je útok vašeho mazlíčka. I mazlíčci jsou zde tematicky odkazováni a tak po vašem boku může stát Flappy bird, Grumpy Kitty, Rocky Junior, nebo Google. Vraťme se k bojovému systému. Jak už jsem zmínil, je třeba spojit minimálně tři gemy. Pokud jich spojíte více než 5, dosáhnete „perfekt“ útoku s větším poškozením.

battle gems - aktivace kamenů

Hrdina, schopnosti a vybavení

Váš hrdina se každým vítězstvím vylepšuje a získává větší úroveň. Postupně se učí nové schopnosti, které se náhodně aktivují vždy samy, a dále získává síly, které můžete mít aktivované pouze 4. Síly mohou znamenat například pouhé zvětšení útoku vašeho zvířátka, neboť také závisí na vašich schopnostech. Útok totiž můžete, dle aktivované síly, zvyšovat například používáním stále stejných gemů, nebo jejich různými kombinacemi. Ve spojování gemů vám poté budou sem tam bránit kameny, nebo zamčené gemy, kterých se zbavíte spojením gemů v jejich blízkosti. Jako poslední z mnoha zajímavých herních vychytávek vás může překvapit v hracím poli lebka, která se rozsvěcuje, pokud aktivujete gemy v její blízkosti a s jejich vypuštěním dojde k výbuchu a silnému poškození protivníka.

adventure quest - charakter

Ve hře narazíte na obrovské množství vybavení, které můžete pořídit svému hrdinovi. Zajímavostí zde je, že každé brnění, jaké koupíte, vám přidává určité atributy a ty vám zůstanou i po výměně za jiné. Proto mezi zbrojí, kterou vlastníte, můžete libovolně přepínat a nemusíte řešit, které je pro vás z hlediska síly nejlepší. Stejný princip platí i u zbraní a mazlíčků.

battle gem - tvorba postavy

In-app nákupy a mapa

Pokud se podíváte na herní mapu a budete prstem posouvat až nahoru, zjistíte, že pro dohrání bude třeba desítek hodin. Jednotlivé části mapy vás pokaždé zavedou do jiné lokace od lávových hor až po pustiny, lesy a pouště. Na konci každé lokace se utkáte s hlavním bossem. Herní peníze vám vystačí na nákupy jakéhokoliv vybavení a ani protivníci nejsou tak silní, abyste nebyli schopní je porazit bez dotací reálnými penězi. Jediné, co vás ve hře částečně omezuje je systém energie. Zahrát si tedy můžete 15 zápasů a pak musíte čekat na její doplnění. Osobně mi tento problém nevadí, aspoň u hry nestrávím celé hodiny, ale určité omezení to je. Tuto energii si tedy můžete dokupovat za reálné peníze, nebo se zbavit tohoto otravného systému jednou větší platbou. Čekání vás nemine ještě při jedné příležitosti, a to po dohrání vždy jednotlivého úseku hry, kdy musíte čekat zhruba den a půl pro získání tří klíčů k pokračování ve hře. Pokud se vám to samozřejmě nelíbí, nezbývá vám nic jiného, než si klíče zakoupit.

battle - mapa

Závěr

Battle Gems (AdventureQuest) je na Google Play zdarma. Nejedná se o žádný trhák, ale i tak je částečně návykový. Nic ve hře nesmíte brát vážně a stačí se nechat bavit humorem, který je pro vás připraven. Battle Gems je vhodný pro všechny. Děti si užijí spousty příšer a kreslené zpracování, zatímco dospělí se pobaví nad odkazy na známé postavy, filmy a podobně. Povedený herní systém, humor, zpracování a nespočet herního vybavení pro hrdinu dělá ze hry ideálního kandidáta pro občasné hraní.

battle gem klíče

Battle Gems (AdventureQuest)
Battle Gems (AdventureQuest)

 

Máte rádi mobilní hry a jste v nich dobří? Pokud ano, tak přijďte na Android RoadShow 2014 a vyhrajte zajímavé ceny!

registraceHome
David Zmuda
O Autorovi - David Zmuda

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (5)