TOPlist

Společnost Barnes & Noble představila nový Nook tablet: Je levný a není určen jen pro čtení

barnes and noble nook 10.1 tablet

Společnost Barnes & Noble měla na trhu s tablety úspěch hlavně v počátcích, kdy těžila ze zkušeností z elektronických čteček. Jenže ty doby už jsou dávno pryč a od roku 2012 klesly příjmy společnosti z tabletů a ebook čteček o 85 procent. I přesto to ale nevzdávají a představili nový Nook tablet. A to Nook 10.1, kde se vše točí kolem velkého displeje.

Nový Nook Tablet má nízkou cenu a největší displej v historii společnosti

Jak už jste určitě z názvu poznali, tak nový tablet má velikost displej 10,1 palců. To je největší displej, který jsme u produktů od Barnes & Noble mohli vidět. Na svou cenu má tablet dobré rozlišení 1920 x 1200 pixelů, jedná se o IPS panel. Jemnost displeje je 221 ppi. Čipset tabletu nebyl zveřejněn, stejně tak i paměť RAM. To nemusí věštit nic dobrého.

nook 10.1 tablet

Co už ale víme je to, že tablet má 32 GB vnitřní paměti, která jde rozšířit. Baterie udrží tablet aktivní 8,5 hodiny. Dále má tablet microUSB, 3,5mm audio konektor a 2 MPx fotoaparát. A to jak na zadní, tak i na přední straně. Na rozdíl od Barnes & Noble GlowLight 3, který byl vydán minulý rok, je tato novinka plnohodnotný tablet s Androidem a podporou obchodu Google Play. Vzhledem k ceně 129 dolarů, v přepočtu cca 3 500 Kč s DPH je jasné, že společnost se bude snažit jít proti levným tabletům od Amazonu.

Vlastnili jste někdy zařízení od Barnes & Noble?

Zdroj: theverge.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)