Barevný budík, který prostě musíte mít – Timely Alarm Clock

timelyalarm1_2040_large_verge_medium_landscape

Pokud používáte jako budík mobilní telefon, určitě by neměla zůstat tato aplikace bez povšimnutí. Nenabídne sice téměř žádné funkce navíc oproti jiným budíkům, ani vám pravděpodobně nezlepší ráno, ale vypadá prostě famózně a styl ovládání si zamilujete. Tento budík prostě musíte mít. Přivítejte Timely Alarm Clock.

Timely Alarm Clock

Tento budík nás zaujal svou jednoduchostí, velmi sympatickým grafickým kabátkem a intuitivním ovládáním. Barevný nádech a použité efekty vypadají zkrátka skvěle, a když k tomu připočteme ještě velmi jednoduché, rychlé a originální ovládání, máme velmi povedenou aplikaci. Posuďte sami.

Screenshot_2013-08-21-19-38-57

Celé prostředí je rozděleno na tři oddělené obrazovky, mezi kterými se přesouváme tahem prstu do stran. Každá z obrazovek má svou barvu, kterou ale můžeme hravě změnit. Je tedy jen na nás, jak si jednotlivé části aplikace obarvíme.

Hodiny

Prostřední obrazovku vyplňují hodiny, které mají jediný úkol – prozradit přesný čas.

Screenshot_2013-08-21-19-39-17

Pokud vám výchozí design nevyhovuje, máte možnost ikonkou v levém spodním rohu vybrat ještě další dvě podoby hodin. Jsou ovšem placené a za jejich odemčení zaplatíte 20 Kč.

Screenshot_2013-08-21-20-20-07

Stopky a časovač

Obrazovka na pravé straně v sobě ukrývá rovnou dva nástroje – stopky pro měření času a časovač pro odečet zvoleného času.

V případě stopek je ovládání velmi snadné – pouhým dotykem do středu stopek se čas spustí, opakovaný dotyk stopky zastaví. Za zmínku také stojí ikona v pravém spodním rohu, která stopky nuluje, respektive ukládá čas kola.

Screenshot_2013-08-21-19-39-23

Na druhý nástroj, Časovač, se dostaneme ikonkou v levém spodním rohu nebo tahem prstu nahoru či dolů. Ovládání je opět velmi snadné a intuitivní. Stačí přiložit prst na libovolné místo ciferníku nebo po něm táhnout a ihned vidíte navolený čas. Ciferník můžete objet vícekrát, ikona vlevo dole pod ciferníkem umožní přidat 15 sekund, ta napravo čas vynuluje. A jak časovač spustit? Opět dotykem do středu ciferníku. Skvělé.

Screenshot_2013-08-21-19-39-33

Budík

Největším lákadlem je ovšem budík, který se nese ve stejném duchu a jeho ovládání je skutečnou lahůdkou.

Budík lze přidat velmi snadno. Na levé části obrazovky se krčí osa, která až nápadně končí číslovkou 24. Ano, jedná se o časovou osu a budík přidáte pouhým tahem prstu z daného času doprava. Vytvoří se budík v daném čase.

Screenshot_2013-08-21-19-38-39

 Je velice pravděpodobné, že se na první tažení prstu netrefíte do přesného času, ve který chcete přístroj rozeznít. Nevadí. Pokud prst přiložíte na vytvořený pruh s budíkem, přesouváte se tahem nahoru a dolů o půl hodiny. Později stačí klikat prstem nad nebo pod tento pruh a posunete čas o 5 minut. A pokud ani to nestačí, směřujte prst přímo na bílé číslice času. Dostanete se k detailnímu nastavení času.

Screenshot_2013-08-21-19-38-52

Pokud čas sedí, volbou Done v pravém horním rohu budík skutečně vytvoříme. Budík se nám přidá na obrazovku s budíky. Jejich počet je zde libovolný a každý lze rychle aktivovat/deaktivovat přepínačem.

Screenshot_2013-08-21-19-38-57

Dotyk prstu na tento budík nás přesune na detailnější nastavení ostatních parametrů. Umožní nám nastavit jednotlivé dny budíku, aktivovat chytré buzení, změnit zvuk, vibrace nebo třeba vybrat úkol, který je nutné pro umlčení budíku splnit. V dolní části pak máme na výběr mezi přístroji, které budou pomocí cloudu tento budík také sdílet. Pokud tedy máte v pokoji více zařízení a chcete si udělat prostorové buzení, můžete využít této funkce. :)

Screenshot_2013-08-21-19-29-55

A jak to vypadá, když budík zazvoní? Na výběr máme mezi odložením a vypnutím budíku. To provedeme volbou Snooze a tažením od spodního okraje displeje.

Screenshot_2013-08-21-19-35-16

Změna barev

Nelíbí se vám barevný kabátek aplikace a chcete zvolit jiné barvy? Není problém! Pomocí volby Change themes si můžete zvolit barvu pro jednotlivé obrazovky, jak se vám zlíbí. Vybrat si můžeme z předvolených barev nebo si dokonce vytvořit svou barevnou kombinaci na jedné obrazovce. Opět ovšem za příplatek.

Screenshot_2013-08-21-19-39-50

Shop

I když nabízí aplikace vše potřebné již v základní formě, někomu by se mohla hodit rozšířená nabídka – více voleb, více zvuků či možnost  vytvářet barevné kombinace. Kompletní odemčení aplikace stojí 60 Kč. Autoři nabízejí také odblokovat pouze volitelný obsah za nižší cenu.

Screenshot_2013-08-21-19-38-19

Závěr

Tato aplikace nás dostala. Nepřinesla sice žádné nové způsoby či volby, kterými probudí naše tělo ze spánku, a v této oblasti jiné nástroje nepředčí, ale má něco jiného. Originalitu. Ovládání aplikace je radost a použité efekty a barevné prostředí past pro oči. Žádnou základní funkci budíku tato aplikace nepostrádá, přidává navíc možnost sdílení budíku mezi více zařízeními skrze Google účet a v základní podobě za ni nezaplatíte ani halíř. Je zdarma. Plná verze, která odemkne další možnosti a obsah, stojí 60 Kč. Vyzkoušet tento budík přímo doporučujeme.

WSq99mO8QyLrJ2ZK7lW6YvBtWYcXwnPk2Zh goaZ6TFESrYSMFBqpHmWNXvKRh9uUQ=w300
Timely Alarm Clock
Bitspin
Verze 1.0
Velikost 9,2 MB
4.0.3+

n9L3lJghGCy7iFAAAAAElFTkSuQmCC
Zdarma

 

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (22)