Dva různí výrobci telefonů oznámili včera bankrot. Co se stalo?

bankrot vyrobci telefonu

Včera dva výrobci telefonů oznámili nezávisle na sobě bankrot. Nejprve s oznámením přišla společnost Turing Robotics, která vytvořila v roce 2015 zajímavý telefon Turing Phone. Ten se ale po mnoha odkladech nikdy masově nerozšířil. Poté už společnost tvořila doslova šílené koncepty, jako třeba telefon s 18 GB RAM. U druhé společnosti s názvem Wileyfox je to trochu komplikovanější a smutnější. A to už jen kvůli tomu, že v Evropě nabízela zajímavé telefony střední a nižší třídy s téměř čistým Androidem.

Dva výrobci telefonů oznámili bankrot

Wileyfox je britská společnost, která začala rovnou se dvěma telefony již v roce 2010. Zajímavostí bylo, že oba běžely na systému CyanogenMOD, což byla jedna z nejoblíbenějších alternativních ROM Androidu. Cyanogen na konci roku 2016 skončil. Společnost tak přešla na LineageOS, což je v podstatě nástupce Cyanogenu.

Turing Phone Turing Phone

Ale i když byla vyřešena softwarová stránka a aktualizace telefonů, tak to bohužel nestačilo. Značka se nestačila ani pořádně rozšířit za několik let, u nás by například mohla dobře konkurovat oblíbeným Xiaomi telefonům v nižší a střední třídě.

V minulém roce představila společnost chytrý telefon s Windows 10 Mobile, což také nebyla moc šťastná volba. V prosinci se pak ukázal speciální telefon, který bude hodně levný. A to díky reklamám přímo od výrobce. Podobně jako to měl například Amazon. Ironií ale je, že rovněž včera Amazon oznámil, že s dotovanými telefony, které v sobě mají reklamy končí a místo toho navýší jejich cenu.

wileyfox telefon Wileyfox Swift 2

Zachránit společnost Wileyfox může koupě jinou společností, je to ale málo pravděpodobné. Pokud jde o Turing Robotics, tak chvíli po oznámení bankrotu, řekl šéf společnosti Steve Chao, že založí novou společnost, potřebné papíry už prý byly vyřízeny.

Koupili byste si telefon, na kterém běží od výroby LineageOS?

Zdroj: slashgear.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)