Menu

avast! Mobile Security – chraňte svůj mobil před viry a zloději

V dnešním článku si představíme jeden z nejužitečnějších nástrojů pro Android. Konkrétně se jedná o aplikaci avast! Mobile Security, která slouží k zabezpečení našeho zařízení. Tato aplikace je multifunkční – chrání proti virům, skenuje instalované aplikace, chrání osobní údaje, upozorňuje na nechráněné zásahy aplikací třetích stran, obsahuje firewall a hlavně v případě ztráty či krádeže zařízení, dokáže zablokovat a ovládat telefon na dálku.

avast

Kvalita

Podle Google Play je avast! Mobile Security nejlépe hodnocená aplikace pro bezpečnost na Android:

AndroidAuthority: „Nejlepší se prostě ještě zlepšil… žádný jiný program se mu ani nepřibližuje.“
Android and Me: „Nejlepší řešení se zabezpečením proti krádeži na trhu.“
AndroidPolice: „nabízí v podstatě všechno, co by váš telefon měl umět v případě, že vám ho někdo ukradne“
Droid-Life: „nejde už zajít o moc dál“
PCAdvisor: „první, po čem byste měli sáhnout, pokud hledáte nějaký bezpečnostní program“

avast3avast2

Anti-Theft

Jak již bylo v úvodu článku naznačeno, Avast pro Android není pouze klasický antivirus, jak ho znáte na PC. Mobilní Avast se odlišuje ochranou proti zlodějům. Tato funkce se nazývá Anti-Theft, který vám umožňuje plnou vzdálenou kontrolu nad vaším zařízením a to prostřednictvím sms příkazů popřípadě přes webové rozhraní z PC. To znamená, že pokud ztratíte či přijdete o svůj mobil, můžete ho pomocí jiného telefonu vyhledat přes GPS, zamknout, spustit sirénu, celý vymazat, popřípadě všechny SMSky a hovory přesměrovat na libovolné tel. číslo.

Screenshots_2012-12-26-19-49-04Cislo

Anti-Theft běží skrytě na pozadí a zloděj netuší, že je v telefonu nainstalován. Anti-Theft se vytváří při nastavování samotné aplikace. Na obrázku níže můžete vidět, že si můžete už při instalaci zvolit, jak se bude ochrana v systému jmenovat (aplikace vám navrhne i několik alternativních názvů typu jako např. Update Agent,…aj.)

Co když někdo vymění SIMkartu?

Pokud zloděj vymění SIMkartu v telefonu, tak se po zapnutí telefonu okamžitě z jeho tel. čísla pošle SMSka na číslo, které jste zadali do seznamu (viz. obrázek). Pokud sami často měníte simkarty, tak si uvědomte, že máte ochranou funkci zapnutou. Takový alarm či rozsáhlé SMS zprávy zaslané s polohou vašeho telefonu na uvedené tel. číslo, dokážou člověka pořádně zaskočit :-)

Screenshots_2012-12-26-19-51-58Screenshots_2012-12-26-19-52-14

Instalace

Po spuštění této aplikace máte na výběr ze dvou režimu:

  1. Jednoduchý režim instalace – v tomto režimu máte přístup k základním funkcím; doporučuje se nezkušenným uživatelům
  2. Pokročilý režim instalace – v tomto režimu máte k dispozici více možností; například zvolit si, jak se bude Anti-Theft nazývat; pokud máte root, můžete zvolit root přístup, který vás ochrání i před návratem k továrnímu nastavení aj.

Screenshots_2012-12-26-19-53-59Screenshots_2012-12-26-19-56-24

Na horních obrázcích se můžete podívat na to, jaké funkce Anti-Theft umožňuje. Na druhém obrázku si všimněte na funkci “Uživatelský text zámku”. Je to přesně ta zpráva, která se dotyčnému zobrazí na displeji při zamknutí telefonu. Tento text si můžete libovolně vytvořit.

Nechat zamknout telefon můžete automaticky – například při výměně simkarty anebo vzdáleným příkazem. Je však otázka, jestli zařízení zamknout, neboť v tu chvíli případný zloděj uvidí, že je telefon chráněn. V tomto případě nikdo neví, jak váš telefon dopadne, zda-li ho dotyčný nezničí, nezahodí či se nepokusí zabránit ochranným funkcím aplikace.

Vzdálené příkazy

Váš telefon může být ovládán vzdáleně přes internet anebo přes SMS příkazy. Ty je dobré si pamatovat. V případě SMS zpráv se dává před příkaz váš kód vytvořený při nastavení avastu!. Tyto příkazy jsou krátká, jednoduchá slova typu lock, locate, lost,…aj. Pro lepší představu se podívejte na přiložené obrázky, jež jsem zde vložil i pro případ, že by jste je museli nedejbože někdy použít.

Screenshots_2012-12-26-19-59-20Screenshots_2012-12-26-19-59-46

Projeví se na baterii?

Ačkoliv avast! Mobile Security běží neustále na pozadí a v oznamovací liště máte neustálou ikonu štítu chránící váš telefon před infikovanými aplikacemi, společnost Avast myslela i na výdrž baterie, takže aplikace je k vaší baterii šetrná. Troufám si říct, že ve spotřebě s nainstalovanou aplikací ani nepoznáte rozdíl.

NoteNote 2

Co to stojí?

V dnešním uspěchaném světě vládne ekonomická krize. Každý si stěžuje na své finance a každý chce na něčem, popřípadě na někom, vydělat. Většina kvalitních věcí není zadarmo. Komu by se taky chtělo vytvářet něco a nemít z toho žádnou protihodnotu? Vžďy je prostě něco za něco…a dost!! Nebudu vás strašit :-) Aplikace avast! Mobile Security je zcela zdarma a to je na ní krásné. Naše redakce tuto aplikaci rozhodně doporučuje!

avast! Mobile Security
AVAST Software
Verze2.0.3380 (8. 12. 2012)
Velikost4,8 MB
2.1+


Zdarma

Zdroj: Google Play

 

Komentáře

Miroslav Hylš

Miroslav Hylš

23.1.2013 12:34

Jako je dobrej, ale nevím, zda to je Avastem, Jelly Beanem nebo čím, ale SMS filtr nefunguje dobře – vyskočí hláška, dám potvrdit, že je zpráva OK, a ona zmizí.

ota.n

ota.n

23.1.2013 13:13

Anti-Theft je výbornej, ale jen ve spojení s defaultní aplikací pro SMS. Pokud je jakákoli jiná tak zobrazí řídící SMS a tím i heslo pro Anti-Theft. Je možné že se něco změnilo, ale na Androidu 4.3.x to tak bohužel je.

Domino

Domino

23.1.2013 13:23

Já nvm, třeba toho budu jednou litovat, ale měl jsem ho v telefonu asi půl roku a připadalo mi, že skoro nic nedělá, jen je pořád aktivní a občas zpomaluje telefon.

Jaromir Tykal

Jaromir Tykal

23.1.2013 14:12

To ota: on je uz nejaky Android 4.3? :) s tim problemem s SMS jsem se jeste nesetkal

Kvirda

Kvirda

23.1.2013 14:31

ty vole android 4,3 ? :D jinak na andu avast běží líp než na wn7 :D

Kvirda

Kvirda

23.1.2013 14:32

a jinak kdo nehnije warez nemá se čeho bát ne ? :)

mimar48

mimar48

23.1.2013 14:45

Zajímaly by mne dvě věci. Za prvé – je antivir opravdu nejužitečnější aplikace na android? Je vůbec potřeba?
Za druhé – když se dostane telefon do rukou zloděje, který se ho bude snažit uvést do továrního nastavení, co zmůže antivir?
Nepokouším se o flame, opravdu uvítám erudovanost odpověď. Dík.

Ondra

Ondra

23.1.2013 15:13

Není potřeba, protože to opravdu není účinná ochrana proti malware. Firewall je super, ale funguje jen pri rootu telefonu. Problem je, ze pokud mate root telefonu a malware toho zneuzije, tak vam nepomuze nic.

A anti-theft? To je funkce jen proto, aby antivir umel alespon neco, ale jak je uvedeno o komentar vis, staci provest tovarni nastaveni.

A pro trochu IT zdatnejsi obecenstvo, hledani malware na Androidu probiha tak, ze se kontroluji jmena aplikaci a pokud je app na black listu, tak antivir nahlasi, ze jde o malware. Staci zmenit jmeno binarky.

Marcel cze

Marcel cze

23.1.2013 15:38

mimar48 tak jak napsal ondra kdyz ti ho nekdo ukradne a udela tovarni nastaveni tak ti to stejne nepomuze , opravdu leda doufat v to ze zlodej je blbec a nic takoveho ho nenapadne udelat =) ja osobne mam mobil hlavne zaheslovany at se mi nedostane k datum kdyby nahodou to je nejdulezitejsi.

Antivirus jako takovy nemam nainstalovany prijde mi to jako zbytecny zrout baterie co mi spomaluje moji uz pomerne postarsi masinku , mnohem lepsi jsou aplikace se kterymi je mozne ridit jednotliva opravneni aplikaci a samozrejme nestahovat neoverene zdroje,nejcastejsi zdroje mallware jsou alternativni markety kde ani neni moznost uzivatelu vyjadrit se poradne k aplikaci , tam kde je potvrzena funkcnost appky nekolika uzivateli (PLAY , fora atp. ) nevidim problem a zatim jsem ho ani nemel.To same stesti nemel kamarad co takhle stahoval z nejakeho neofiko marketu nejakou pochybnou hru po jejiz instalaci mu mobil zacal odesilat jednu premium sms za druhou dokud mu to nevybabralo cely kredit.Mel stesti ze nema pausal,to ho vylecilo pouzivat takove markety.

Caira

Caira

23.1.2013 15:48

Jak může zloděj provést tovární reset, když právě tyhle funkce, ladění usb, přístup k nastavení apod., případně i víc, umí AntiTheft zablokovat?

ixsone

ixsone

23.1.2013 15:53

Propána tyhle Vaše poslední příspěvky to stojí za to. Když máte root, tak ani tovární nastavení Vám nepomůže. Nejdřív si aplikaci vyzkoušejte, potom diskutujte.
Jedině tak flash romky zabrání avastu.

Marcel cze

Marcel cze

23.1.2013 16:20

ixsone spravna poznamka “Kdyz mate root” myslis ze kazdy kdo ma android telefon ma automaticky i root?Tim samozrejme neshazuji antitheft funkce ,jsou dobre udelane.Otazkou je spis jak je to v praxi ,co udela zlodej po kradezi,kdy si clovek vsimne ze uz nema mobil atp. pokud nekdo ma praktickou zkusenost kdy mu opravdu tahle funkce pri opravdove kradezi pomohla necht napise velice by me to zajimalo =)

Ferency

Ferency

23.1.2013 16:51

AntiTheft jako takový, vyžaduje mít nějakou formu uzamčení.
Pokud chcete cokoliv odinstalovat, nebo provést důležitou změnu, musíte znát ve většině případů heslo které při aktivaci služby zadáte.Telefon vám asi zloděj těžko vrátí, ale rozhodně nezneužije třeba spárované platební karty, nebo přístup k různým účtům v telefonu.Pro spoustu lidí nemá HW žadnou cenu,ale naopak si cení dat v telefonu.Některé firmy trestají únik informací vyhazovem,takže někteří uživatelé ocení možnost smazat, nebo uzamknout zařízení na dálku.Bohužel jsem narazil i na verzi antitheftu,kdy se mě těsně po restartu telefonu, podařilo aplikaci antitheft odinstalovat, dřív než si řekla o přístup.Jednalo se pouze o testovací verzi a nemusel jsem řešit běžné zabezpečení pinem, nebo heslem, nicméně
to pobavilo.AntiTheft nemá za úkol uchránit telefon před krádeží, ale nabízí prevenci, která když se ujme, oslabí zájem zlodějů, jelikož je HW posléze nepoužitelný a neprodejný.Některé verze dokaží i lokalizovat zařízení v rámci několika metrů pokud je zapnuté, ale použitelnost je diskutabilní.Avast nesnesu v compu natož v telefonu, ale určitě otestuju.

Pavel

Pavel

23.1.2013 17:01

“A pro trochu IT zdatnejsi obecenstvo, hledani malware na Androidu probiha tak, ze se kontroluji jmena aplikaci a pokud je app na black listu, tak antivir nahlasi, ze jde o malware. Staci zmenit jmeno binarky.”

To samozřejmě není pravda ale úplná blbost. Takováhle detekce by byla opravdu úplně na nic. avast! používá standardní metody detekce tak jako v ostatních produktech.

Dusajn

Dusajn

23.1.2013 17:53

Tak se taky pridam se svou troskou do mlyna:

Mam Avast v PC a nemelil bych. U founu je to jinak. Mel jsem Avast nainstalovany skoro rok a nikdy nenahlasil zadne napadeni. Priserne mi zpomalil moji Xperia ArcS (LT18i) a kdyz jsem nadsene ukazoval AniTheft otci (mel jsem ho nastaveny jako 1 uzivatele) a poslal na svuj sms, aby mi sdelil souradnice, tak se me ten muj “blbec” zeptal, jestli muze zapnout GPS.
Pote jsem ho odinstalil. V kompu si ho ponecham, i kdyz mam k nemu taky vyhrady, ale to uz je komentar k jinemu clanku.

Neo-Mike

Neo-Mike

23.1.2013 18:01

Můj osobní názor je, že se jedná o zbytečnou aplikaci, která zatěžuje telefon a zpomaluje jej, stejně tak jako všechny “antiviry” na android. Sám jsem ho vyzkoušel. Jelikož není zaveden přímo do systému Android, tak i přes všechny ochrany co nabízí, pokud provedu full wipe a nebo přehraju systém pomocí PC, tak vaše ochrana, je stejně ta tam. K jeho smazaní není tedy ani potřeba mít zapnutý telefon. Tudíž z tohoto důvodu, pro mě zbytečná aplikace. Dokud nebude ochrana na systémové úrovní nemá smysl.

Marcus

Marcus

23.1.2013 18:21

Jen dotaz: ESET Mobile Security už jste někdo testoval? Jak si případně vede proti Avastu? Já jsem zhruba před týdnem řešil, jaký chránicí software si dám do svého mobilu. Zkusil jsem nejdřív Lookout Security (je free), ale přes noc mi to téměř totálně sežralo baterku (energii). Takže jako další jsem zvažoval ESET (se kterým mám tedy ve stolním PC už dlouhodobě dobré zkušenosti). Ale teď tady čtu o Avastu (který je oproti ESETu free)….

ic

ic

23.1.2013 18:50

Co ta ikonka Avastu v systémové liště? Avast upozorňuje, že je důležitá, přesto jsem si ji raději vypnul, dělám chybu? Je skutečně důležitá k něčemu jinému, než jen prezentaci Avastu?

jar

jar

23.1.2013 19:46

Mohu se zeptat na zkušenost s firewallem od awastu? Nesnášim když se mi kdejaká apka přihlašuje na net, jen co zapnu wifi nebo datový přenos.

Hochmuth

Tomáš Hochmuth 0

23.1.2013 22:42

Já osobně zastávám názor, že jakýkoliv antivir pro mobilní telefon je ve své podstatě nesmysl. Je to o tom nebýt “BFU” – pak jsou antiviry zbytečné třeba i na desktop. To jsou pak takové paradoxy, jako uživatel počítače, na kterém má cracknuté Windows, MS Office prohnané aktivátorem, který sám o sobě otevírá dveře infekci. O hrách nemluvě.. :-D

Keramická hlava

Keramická hlava

23.1.2013 23:07

Pro lokaci kradeného tel. je podle mě nejlepší PhoneLocator Pro. Lze ho nainstalovat i jako systémovou aplikaci, takže odolá továrnímu nastavení…

unavensluncem

unavensluncem

24.1.2013 9:10

Zdar, ani PhoneLocator Pro nevydrzi tovarni nastaveni pokud neni root, to proste technicky nejde…
Pokud se nepletu ikona v liste jde vypnout…
Androidi avast pouziva klasicky string scan a mozna i nejake techniky za pomoci certifikatu – to nevim.. Ale string scan tam je – mam pocit ze je to jeden z mala mobilnich av, ktery ho ma…

shrnuti – pro ty co maji root dobra volba – firewall,antitheft pak ma svuj potencial.. pro ty co nemaji a instaluji unknown sources taky myslim ze dobry… pro ostatni? no asi ne tak zasadni;)

Ferency

Ferency

24.1.2013 10:55

pro každého zkušenějšího uživatele možná zbytečná záležitost v telefonu,
pro řezníka který se stará o maso, a stahuje do telefonu každou blbinu co kde uvidí, možná šikovná věcička která mu ušetří pár starostí a niž by musel lítat po forech a řešil co všechno hrozí uživatelům smatphonu.
Co se týče Avastu je to agresivní brzda jak na PC tak v telefonu.
A pokud užíváte pouze free verze nikdy dobrou komplexní ochranu nezískáte.Jste víceméně pokusnými králíky, na kterých se zkouší každy update a aktualizace, než se odladí a pošle i platícím zákošům.
Je to jako testovat beta verzi nějaké hry……stojí to za kulový ,ale je to zadarmo.
Když se podíváte na žebříček nejůspěšnějších antivirů, free Avast je hodně dole, na to jaký má jméno. Třeba Kaspersky,nebo f-secure,kteří jsou na nejvyších příčkách alespon s 90% uspěšností proti malwaru aniž by bezostyšně žrali baterii a výkon moc uživatelů nezná…. protože nejsou zdarma.

ota.n

ota.n

24.1.2013 11:36

To: Jaromir Tykal
No jo, no překlep (má být 2.3.x), ale na ten potenciální problém s SMS upozorňuje i sám Anti Theft v případě ze je na SMS používán např. GO SMS, Hancent SMS a pod. Tyhle smskovače běží na nějaké vyšší úrovni a odchytí SMS dřív než ji dokáže Anti Theft schovat.

Martin P.

Martin P.

24.1.2013 11:40

Ad tovární nastavení:

řekl bych že si tu někdo plete pojmy master reset a soft reset. Žádný z těch “antivirů” a lokátorů nedokáže out-off-box změnit obraz ROM ze které se provede obnovení. Takže pokud vytáhnete baterku, následně to nastartujete s patřičným “hmatem” do recovery modu. Po wipe to máte stejně jak při prvním spuštění z krabice + maximálně update.

To aby Av nebo anti-thief SW tam byl po master-resetu, nebo aby zabránil master resetu. Musel by telefon být s ROOTem a ( těch je pod 10% z celkového množství používaných) a mít nástroj jak provést patch zavaděče a záložní ROM. A to nemá.

Bulletproof řešení jsou integrovaná výrobce zařízení do tovární ROM

Petr G

Petr G

24.1.2013 16:27

Podle mě tohle moc pro telefony bez rootu nebude. Anti-theft nefunguje na 100%, firewall by možná bez rootu udělat šlo, ale tohle chce root. Jednou mi odchytil nějaký adware který si nějaká aplikace kterou TADY doporučovali dotahovala, ale jinak nic. Celkem užitečné tak jsou snad jen měřič dat a filtr sms a volání. I když při pokusu přidat do skupiny blokovaných číslo z přijatých sms/hovorů někdy aplikace spadne a stává se to i při zapnutém dotazování zda blokovat příchozí sms. Takže jako bezpečnostní řešení pro telefén nič moč :)

ShameOrb

ShameOrb

25.1.2013 9:46

Antivir na Androidu má asi takový význam jako nafukovací rukávky ve vaně. Každý, kdo propaguje antivir pro tenhle OS, by se měl stydět.
Antitheft je dobrá věc, to je bez debat. Sám jeden používám.

Zvukár

Zvukár

25.1.2013 18:40

Galaxy SIII, JB 4.1.2 a časté spomalenie systému a spúšťania aplikácií. Dokonca nektoré app pri spusetní aj padli! Schválom som ale tomu dal šancu, a používal ho celý týždeň. Po odinštalácii sa zrazu všetky vyššie spomenuté problémy vyriešili. Program neodsudzujem, práve naopak chválím sa pekný interface, úžitkovú hodnotu…ale potrebuje ešte vyladiť. Potom určite opäť zvážim. Nazdar

Puget

Puget

26.1.2013 23:55

docela by mě zajímalo jak nebo jestli vůbec jdou zapnout data a gps polohu z PC jelikož si nemyslím že každý má paušál. Při ukradeném telefonu by mu asi moc neměl vadit internet s 25MB za několik desítek kč.

Martin Kohout

Martin Kohout

27.1.2013 21:43

Avast do mobilu sklízí ovace skoro všude, zatím asi nejlepší aplikace, co se mobilních telefonů týče.

Jaromir.tykal

Jaromír Tykal 0

28.1.2013 9:52

Dobrý den, vážení čtenáři. Dostali jsme vyjádření od Avastu:

Hodne lidi se v diskuzi pta jestli AVAST neco ‘chyta’. Jo, chyta ;) Nemecka laborator AV TEST publikovala na jare 2012 tenhle test http://2i.cz/e0fef2d80b. Od te doby delaji jen INTERNI testy ktere dostavame (proteze testuji I nas) ale NESMIME je publikovat v plnem zneni. Mame pouze povoleno zverejnit nas vlastni vysledek a pak nejhorsi, nejlepsi a prumerny vysledek vsech 25 testovanych aplikaci. AVAST skoncil tesne 3. Rozhodne tedy neco chyta. AV Test je jedina poradna laborator ktera se testovanim Android venuje. Od ledna ci unora zacnou testovane vysledky publikovat takze pak bude jasne co kdo ma.

Dalsi dobra otazka: Je scan na Androidech zalozen pouze na jmenu fajlu? ;) Jo tak to je dobry a je silene ze tomu nekdo very. Ano kdysi to nektere nejmenovane firmy meli. Nikoliv AVAST. A myslim ze ted jdou do hloubky vsechny good-name vyrobky.
Jsou vubec na Anroidech viry nebo malwarove apky? No urcite jin neni tolik jako na PCcka ale to je dano jen tim ze na PCcka uz tvurci viru propracovali system polymorfnich viru. Tedy rodin viru nebo jejich typu je malo… ale pocty unikatnich samplu jdou do stovek tisic protoze morfuji. Pro Androidy je tahle ‘technologie’ v plenkach ale IMO to nebude dlouho trovat a neco prijde. Mno a do te doby tady mame klasicke utoky jako napriklad posledni cinsky botnet

ic

ic

28.1.2013 13:02

Diskusi jsem tak důkladně nečetl, tak mě překvapuje, že se uživatelé ptají zrovna na takové blbosti, ale dobrá.
Každopádně je vždy lepší si to zkusit na vlastní kůži. Od toho je tu https://play.google.com/store/apps/details?id=uk.co.extorian.EICARAntiVirusTest maličký (18KB) soubor, který je sice neškodný, ale antiviry ho jakožto test antivirů hlásí jako virus a tak s ním také zacházejí. Takže si kdokoliv může zkusit, jestli jeho antivirus hledá a jestli hledá i, když se soubor přejmenuje.

Harry

Harry

1.2.2013 18:17

Avast dopadl v testu dost dobře, podívejte se do lednového Chipu (CH 1/2013).

Lachtan

Lachtan

10.4.2013 15:31

Mám osobní zkušenost.
Nikomu nechci nic vnucovat ani nic vyvracet.Jen se podělím jak mi Avast zachránil měsíc starý HTC Evo 3D v ceně 7000 Kč.
Rozhodli jsme se dceři pořídit začátkem března k narozeninám nový mobilní telefon.
Nainstaloval jsem a poctivě nastavil Avast.
8.04.2013 v odpoledních hodinách jí byl odcizen neznámým pachatelem.Okamžitě jsem kontaktoval operátora zda lze její mobilní přístroj lokalizovat ochotně mi nastavili službu pro lokalizaci telefonu pomocí příkazů v SMS zprávě.Pokusil jsem se tedy dle SMS telefon zaměřit.Dorazili GPS data.Po zavolání na policii bylo zjištěno,že mobilní přístroj dle souřadnic se nachází někde uprostřed lesa což absolutně nedávalo smysl.Nebylo to snad ani časově možné přístroj tam dopravit.Již v SMS jsem si přečetl s přesností plus mínus 5km. Opět jsem zavolal mému operátorovi a opravdu se dozvěděl,že je to jen orientační s rozpětím až 5 km. Pomalu jsem se loučil s mobilem a proklínal operátory,že v dnešní době vymožeností a techniky lokalizují odcizený mobil s odchylkou kolem 5 km.
Poté jsem si vzpomněl na aplikaci avast,kterou jsem na doporučení kamaráda nahodil právě pro tento případ.Navedl mě na příkazy pro lokalizaci a ovládání.Po odeslání SMS mi dorazila mapa Google s lokalizací a podotknutím odchylkou 6 metrů.Okamžitě jsem vyrazil k místu.Po cestě v (půli cesty)jsem narazil na pofiderná individua,kteří by mohli mít s tím něco společné.Vzhledem,že jsem je znal nechtěl jsem je vyplašit a projel kolem bez povšimnutí.Na místě lokalizace, již ani noha.Opět jsem se rozhodl pro opětovné zaměření.Opět mi dorazili veškeré údaje s mapou.Problém v místě není internetové připojení nemohl jsem se podívat na místo,kde se mobilní přístroj asi nachází.Vrátil jsem se domů nakouknout na mapu na mapě se přístroj nacházel na stejném místě,jak před tím s odchylkou 6 metrů.V tu chvíli mi to totálně nedávalo smysl (že by se mí vytipovaný pachatelé navrátili na stejné místo?)Nebo aplikace nefunguje správně a já se honím za přeludy?Riskl jsem to a zavolal policejní hlídku a vyrazil zpět.Začali jsme místo prohledávat.Nikdo se tam nenacházel usoudili jsme,že je tam přístroj někde schovaný.Rozhodli jsme se přístroj prozvánět a pokud tam je,tak jej uslyšíme a dohledáme.Po půlhodinovém bezvýsledném hledání,jsme akci ukončili.Pokusil jsem se mobilní telefon opět zaměřit.Bohužel,již bez odezvy.Připadal jsem si před policií za blbce.Bylo to velké zklamání,že i poslední naděje Avast je v tahu.
Dorazil jsem domů a při výslechu dcery z ní vypadlo,že mobil má vypnuté vyzvánění důvod školní vyučování.Opět jsem začal pátrat,proč to přestalo fungovat.Přitom jsem se dostal na stránku veškerých příkazů pro ovládání telefonu na dálku přes SMS,kde jsem se dověděl i o spuštění sirény což mi bylo stejně prd platné,když nelze ověřit lokalitu přístroje.
Již jsem to vzdával posledním pokusem,bylo nabít zlodějům ještě kredit za 200 na přilepšenou.
A hle lokalizace opět plně funkční (prostě nebyl kredit pro odesílání zpětných SMS).
Překvapení mobil stále na stejném místě rozptyl opět 6 metrů.Vyrazil jsem na místo postavil se na tečku ukazující,kde by měl být mobilní přístroj a SMS jsem pustil sirénu.Překvapení se na mě linulo z cirka 3 metry ode mně staré opuštěné budovy.Byl jsem šťastný a bez sebe.Do budovy se nedalo dostat byla již tma skoro noc a vše vypadalo dobře zajištěno.opět jsem zavolal policii a pro jistotu deaktivoval sirénu.Nevěděl jsem,jak na tom je baterie a kde přesně v budově je mobil uschován.Po příjezdu policie,jsem opět vyvolal alarm a mobil jsme dohledali.Byl opravdu dobře uschován.Při vypnutém vyzvánění a bez sirény by se asi možná ani nenašel.
Toto je moje zkušenost ze života.Kdybych znal aplikaci, před touto situací podrobně mohl jsem mít mobil dohledán do hodiny a nekomplikoval si tak situaci sám.Avast mi zachránil investici 7000 kč.
Možná můj článek někomu pomůže v rozhodování.

SirTonic

SirTonic

19.6.2013 10:32

Zdravim,
Android 2.3.5 a problem s AntiTheftem mam stejny, pokud pouziji defaultni sms manazer, tak funguje ok. Pokud pouziji Handcent SMS manazer, tak se zobrazi sms jako text a tim padem i heslo.

Marty

Marty

20.1.2015 20:35

Zdravím lidi , nainstaloval jsem si avast anti-theft z důvodu ztráty telefonu a už se chci vyhnout situaci, že někde leží a když si na internetu na stránkách avastu chci vyhledat polohu , tak mi to nenajde a napíše že nebylo navázano spojení…Víte někdo jak na to? Nebo postup jak si nechat poslat souřadnice na telefon? Jsem z toho v pasti :D Díky

Tom

Tom

22.4.2015 0:40

Ahoj,

můžete mi poradit, prosím? Před půl rokem jsem si nainstaloval Anti theft, ale už jsem jej nějakou dobu nepoužíval a zapomněl jsem číslo, které se má vytočit, abych otevřel program. Můžete mi jej připomenout, prosím? Děkuji

hanyswebe

hanyswebe

12.8.2015 10:27

Dekuji za pridani Avastu.

RSS (komentáře k článku)