TOPlist

Autonomní vozidlo Waymo musela zastavovat policie! Jenže v něm nikdo nebyl…

Robotaxi Waymo zastaveno policií
  • Autonomním taxíkům se zatím problémy a smůla nevyhýbají
  • V arizonském Phoenixu totiž došlo k dalšímu incidentu
  • Co měl na svědomí vůz robotaxi společnosti Waymo tentokrát?

Nehody se autonomním taxíkům v amerických velkoměstech stále nechtějí vyhnout. V říjnu dokonce společnost Cruise musela své samořídícíse vozy stáhnout z ulic San Francisca, a to v reakci na dlouho řadu incidentů, které vyvrcholily sražením ženy a střetem s požárním vozem. Tentokrát je však v problému neméně známá společnost Waymo.

Vozidlo společnosti provozované mateřskou společností Googlu, Alphabet, se dostalo do problémů s policií ve městě Phoenix. Nepředstavitelné překvapení muselo čekat na tamního policistu, který vůz zastavil. Uvnitř totiž nikdo neseděl. Dechovou zkoušku tak tentokrát neměl kdo podstoupit.

Pohled z kamery policisty na robotaxi Waymo

Podle záznamů dispečinku mělo autonomní vozidlo Jaguar v bílé barvě vjet do protisměru a následně projet křižovatkou na červenou. Po zapnutí majáků policejního vozu však dokázal robotaxík alespoň vzorně zastavit. Strážník byl následně přes audio systém vozu spojen přímo s callcentrem společnosti, které informoval o problému. Jeden ze zaměstnanců společnosti Waymo pak dokonce na místo události přijel, aby policii pomohl.

K celé situaci již společnost Waymo, která v současnosti provozuje robotaxíky také v San Franciscu, Los Angeles a Austinu, stihla podat oficiální vyjádření. Vozidlo podle ní mělo během jízdy narazit na nesouvislé dopravní značení související s blízkým staveništěm. Kvůli tomu tak mělo přejet do protisměru.

Jaký je váš názor na autonomní taxíky?

Zdroj: nypost

Jakub Jan Ondráček
O Autorovi - Jakub Jan Ondráček

Jakub je studentem gymnázia, kterého fascinují moderní technologie. Zajímá se především o operační systémy Android i iOS, elektromobily a umělou inteligenci. Velkou vášeň ale cítí… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)