Automatická změna tapety ždímá baterii. Ne však s aplikací Walpy

walpy-zmena-tapety

Domácí obrazovka telefonu je pro nás místem, na které denně nahlížíme spoustu času. Většina z nás si jej tak zkrášluje povedenými tapetami, a to nejlépe každou chvíli jinou. Časté změny však mohou spotřebovávat baterii, ne však s aplikací Walpy.

Walpy: Nové tapety klidně každý den

Tapetu na domácí obrazovce můžeme změnit ručně několika kliknutími, stejně tak existuje celá řada aplikací pro jejich automatickou změnu. V dnešním článku si představíme aplikaci Walpy, která nabízí nejen automatickou změnu tapety, ale i pestrou nabídku samotných obrázků a chytrý způsob, kdy tapety automaticky změnit. Samotná aplikace má velikost 13 MB po instalaci a nevyžaduje žádná speciální oprávnění. Je navíc v plnohodnotné formě úplně zdarma.

Walpy - Wallpapers
Walpy - Wallpapers

Pestrá nabídka povedených obrázků

Častým problémem při výběru nové tapety bývá nedostatek inspirace – jinými slovy už sami nevíme, jaký obrázek bychom mohli na plochu umístit. S tím však Walpy může pomoci, protože nabídne rozsáhlou databázi obrázků různého druhu. V sekci Wallpapers se ihned zobrazují nejnovější obrázky, které do databáze přibyly. Přepnutím na kartu Trending lze naopak zobrazit tapety, které v současné době volí nejvíce uživatelů. Možností je použít i vyhledávání v pravém horním rohu.

Pokud hledáte specifičtější obrázky, záložkou Collections se lze dostat do výběru skupin pro obrázky. Vybírat můžete například mezi tématikou vesmíru, jídla, zvířat, přírody a spousty dalšího. Obrázků je mnoho, Walpy totiž používá jako zdroj známý server Unsplash.com, kde je k dispozici více než 300 000 fotografií zdarma.

Tvořte vlastní výběr tapet

Je samozřejmě jen a jen na vás, které tapety se dostanou na vaši domácí obrazovku. Možností je vybrat obrázek pro domácí obrazovku ručně, což provedete jednoduše otevřením obrázku a stisku ikony v pravém spodním rohu. Lepším způsobem je však vytvořit vlastní výběr, který bude následně sloužit jako zdroj tapet pro automatickou změnu. U tapet, které chcete do této sbírky přidat, stačí kliknout na ikonu srdce v pravém spodním rohu. Souhrn všech těchto tapet pak naleznete v záložce Favourites.

Automatická změna tapety bez zbytečné spotřeby baterie

Funkce, které jsme si u Walpy doposud popsali, nejsou ničím výjimečné. Jeden aspekt, kterým se však aplikace odlišuje, tu přeci jen je. Tím jsou podmínky, při kterých může dojít k výměně tapety. Podle autorů tak Walpy nemění tapety podle předem nastavených vyrušení a neprobudí kvůli tomu telefon ze spánku (což spotřebovává energii). Místo toho mění tapetu jen v případě, že je telefon na nabíječce, připojen k WiFi síti nebo je nečinný. Podmínky lze kombinovat.

Díky tomu docílíte stavu, že telefon změní tapetu opravdu jen v momentě, kdy jej třeba nabíjíte, což je nejvhodnější doba pro změnu. Lze rovněž nastavit, kdy nejdříve může program tapetu změnit, aby se neměnila při každém připojení nabíječky.

Měníte často své tapety? Líbí se vám aplikace Walpy?

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)