TOPlist

Asus ZenFone Zoom: telefon s 3x optickým zoomem přichází do ČR

zoom

Asus ZenFone Zoom byl poprvé poodhalen již před více než rokem na veletrhu CES 2015 v Las Vegas a první detailnější informace jsme se o něm dozvěděli na loňském MWC 2015 v Barceloně. Tento telefon tak již nelze pokládat za úplnou novinku. Přesto se ZenFone Zoom dostal do prodeje na vybraných trzích teprve koncem loňského roku a do ČR přišel teprve nyní. I po takové době má však stále co nabídnout, pomineme-li poměrně slušnou hardwarovou výbavu, bude hlavním lákadlem tohoto telefonu především fotoaparát s trojnásobným optickým zoomem.

ZenFone Zoom_ZX551ML_Black_ (48)

Fotoaparát s trojnásobným optickým zoomem

Objektiv hlavního fotoaparátu se pak skládá ze soustavy 10 čoček od japonské společnosti HOYA. Světelnost se pohybuje od F2,7 do F4,1 a ohnisková vzdálenost činí 28 – 84 mm. Rozlišení fotoaparátu činí 13 MPx a přítomna je také optická stabilizace obrazu. Vedle toho fotoaparátu sekunduje dvoubarevný LED blesk a laserové ostření. Součástí balení je pak také externí xenonový blesk Asus ZenFlash s dosahem až 2,4 metru.

https://www.youtube.com/watch?v=qTO4mEBuBCU

Zbylou výbavu telefonu zastupuje například čtyřjádrový procesor Intel Atom Z3580 podpořený 4 GB RAM. Telefon se u nás pak prodává ve verzi se 64GB úložištěm. Pořízené snímky si budete moci prohlédnout na 5,5″ FullHD IPS displeji. Baterie nabídne kapacitu 3000 mAh a nechybí ani rychlonabíjení. Samozřejmostí je pak podpora LTE na všech u nás používaných frekvencích.

[aps_product_sz id=“374333″]

Cena

Asus ZenFone Zoom se u nás již prodává, a to za cenu 14 990 Kč s DPH. Cena je tedy poměrně sebevědomá, nicméně s přihlédnutím k poměrně slušné hardwarové výbavě a faktu, že se jedná o v současnosti jediný telefon s optickým zoomem na našem trhu, není tato částka úplně přemrštěná.

Co na telefon Asus ZenFone Zoom říkáte?

Zdroj: TZ.

Vašek Švec
O Autorovi - Vašek Švec

Vaška prakticky od dětství zajímaly nové technologie, ať už se jednalo o telefony, počítače či třeba auta. V době, kdy většina jeho kapesného padla na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (3)