Asus ZenFone Live L1 představen: Levný telefon s čistým Android Go systémem

asus zenfone live l1 android go predstaveni telefon

Android GO se postupně rozšiřuje s tím, jak další a další společnosti představují levné telefony s tímto systémem, který má hodně blízko k čistému Androidu. Nabízí však méně náročné aplikace. Nyní se představil mobil Asus ZenFone Live L1.

Asus ZenFone Live L1 je první Android Go mobil této společnosti

Novinka se představila v Indonésii, což není moc překvapující, protože Android Go telefony jsou určeny hlavně pro země třetího světa, kde se chytré mobilní telefony teprve rozšiřují. Do prodeje půjde tento Asus zhruba v polovině května. Asus však oznámil, že časem se objeví také v Evropě. Na detaily k prodeji v Evropě si musíme ještě počkat.

Po stránce specifikací nevypadá tento telefon vůbec špatně, vzhledem k tomu, že jde o Android GO zařízení. IPS displej má velikost 5,5″ a rozlišení HD+ (1440 x 720 pixelů), z toho se dá odvodit poměr stran 18:9. O výkon se stará Snapdragon 425, který doplní 1 GB RAM a 16 GB vnitřní paměti. Jde však rozšířit pomocí microSD karet.

Fotoaparát má 13 MPx, selfie kamera má 5 MPx. Baterie se zastavila na hodnotě 3 000 mAh. Telefon také podporuje dual sim i LTE. Cena nebyla prozatím oznámena, nic vysokého by to ale být nemělo. Právě nízká cena je hlavní síla těchto Android Go telefonů.

Přemýšleli jste, že byste si pořídili levný Android Go telefon?

Zdroj: phonearena.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)