TOPlist

Nový Zenbook od Asusu má OLED displej, super výdrž i špičkové zpracování. Cena je snesitelná

asus oled notebook
  • Asus Zenbook S 13 OLED potěší nejen displejem, ale také zpracováním a výkonem
  • Jedná se o nejtenční OLED notebook na trhu
  • Zamíří i do Česka

Společnost Asus na své včerejší akci zvané příhodně – Thincredible, představila hned několik nových laptopů, avšak největší kus slávy si pro sebe ukousl nový Asus Zenbook S 13 OLED, který se může pochlubit parádním vzhledem i nekompromisní výbavou. Zamíří navíc i do České republiky.

Nový Asus Zenbook S 13 OLED disponuje 13palcovým Lumina OLED panelem s rozlišením 2880 x 1800 pixelů, maximálním jasem 550 nitů, 100% pokrytím DCI-P3 prostoru a 120Hz obnovovací frekvencí. Poměr stran je pak 16:10, potěší podpora Dolby Vision. Jen o něm hovořil jeden ze zástupců firmy několik minut a rozhodně se máme na co těšit. Na své si přijdou nejen hráči, ale také tvůrci obsahu či jeho konzumenti.

Nový laptop je tvořen z recyklovaného hliníku a hořčíku, právě životní prostředí bylo jedním z dalších velkých témat. Dokonce i klávesy jsou z recyklovaných plastů, samotná krabice je pak nepřekvapivě z recyklovaného papíru. Hmotnost 1 kg a tloušťka 1 cm dělají z novinky vůbec nejtenční OLED laptop na trhu.

The PERFECT Travel Laptop! [Asus ZenBook S 13 OLED 2023]

The PERFECT Travel Laptop! [Asus ZenBook S 13 OLED 2023]

Zkrátka rozhodně nepřijde ani výkon. O něj se totiž starají procesory Intel Core 13. generace, v nejvyšší konfiguraci je k dostání 10jádrový Core i7-1355U. Sekundovat mu může 1 TB NVMe SSD disk a 32 GB RAM. Zvukovou část pak obstarávají reproduktory Harman Kardon, na jedno nabití vydrží dle firmy až 14 hodin.

I přestože je Asus Zenbook S 13 OLED tenký notebook zde nechybí USB-A port, plnohodnotné HDMI či audio jack. Samozřejmostí je pak dvojice USB-C konektorů. Do České republiky se novinka dostane v květnu a začínat bude na ceně 30 990 Kč.

Tip

Nechcete si nechat ujít zprávičky, články, návody či recenze ze Světa Androida? Můžete nás sledovat i přímo přes Google News nebo na Facebookové stránce. Máme také komunitní skupiny na Discordu a na Facebooku. Další možnosti sledování najdete v našem návodu.

Jaký máte názor na laptopy Asus?

Zdroj: Asus

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)