Asus Transformer Pad 300 – první pohled

perfection-tf300

Přístroje od společnosti Asus se staly mezi tablety velmi oblíbeným zbožím, čemuž bezesporu dopomohla i praktická konstrukce řady Transformer. Díky dokovací stanici s klávesnicí a baterií lze z tabletu udělat pracovní nástroj, na kterém se dá velmi rychle psát a přístroj si přitom stále zachovává svoji mobilitu. Nejvyšší model Transformerů představuje Prime, který však může spoustu uživatelů odradit trochu vyšší cenou. Proto společnost Asus představila na Mobile World Congressu 2012 levnějšího brášku s označením Transformer Pad 300, který dostane také čtyřjádrovou Tegru 3, disponuje však “pouze” 32GB úložištěm, horším displejem a hlavně plastovou konstrukcí.

P1030195

Velikost úhlopříčky IPS displeje se tentokrát nezměnila a zůstala na 10,1″, rozlišení činí 1280 x 800 pixelů. Zmenšila se však svítivost displeje (331 proti 358 cd/m2). Konstrukce tabletu je tvořena plastem, což s sebou nese nevýhodu v podobě širšího těla a pro někoho možná méně elegantní design, na druhou stranu je tablet díky tomu levnější a nemá problémy s GPS signálem. Hardware uvnitř přístroje zůstal téměř nezměněn, stejně jako u vlajkové lodi pohání tablet čtyřjádrový procesor Nvidia Tegra 3 s architekturou 4PLUS1 a výkonným grafickým akcelerátorem Nvidia GeForce. Paměť RAM dosahuje hodnoty 1 GB, vnitřní úložiště pak maximálně 32 GB, což je polovina oproti nejvyššímu modelu Prime. Systém Android 4 Ice Cream Sandwich je u přístrojů společnosti Asus samozřejmostí.
Dokovací stanice opět obsahuje QWERTY klávesnici, díky které se z přístroje stane výborný pomocník pro pohodlné psaní, navíc osbsahuje další dvoučlánkový akumulátor s kapacitou 16 Wh (2*2200 mAh) a doplňuje tak ten dvoučlánkový 22Wh  (2*2940 mAh) v těle samotného tabletu. Dokovací stanice nabídne také port USB, do kterého lze zapojit další zařízení (myš, disky atp.).Výdrž tabletu by se měla pohybovat okolo 10 hodin, s dokovací stanicí pak 15 hodin.

P1030214

A cena? Přístroj bez dokovací stanice bude stát okolo 9 500 Kč, na přístroj s dokovací stanicí a klávesnicí si připravte 12 500 Kč. České eshopy nabízejí nového transformera za .

Do naší redakce dorazil předprodejní kousek, který pro vás pečlivě otestujeme v blízké době. Zůstaňte proto naladěni.

 

Asus Transformer Pad 300 – první pohled [preview]

Asus Transformer Pad 300 - první pohled [preview]

Katalog Android zařízení

Katalog Android zařízení

Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání...

Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.

Jan Dolejš
O Autorovi - Jan Dolejš

Uchvácen mobilními technologiemi a veškerým dějstvím v oblasti IT. Google Android se stal mojí srdcovou záležitostí a nehodlám se jej jen tak vzdát. S oblibou… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)