TOPlist

ASUS chystá dělo pro hraní na cestách! Překvapí obří baterií a masivní porcí RAM

asus rog ally X ilustrace
  • ASUS loni reagoval na úspěch Steam Decku vydáním svého prvního handheldu
  • Konzole ROG Ally se letos dočká svého nástupce, který vylepší hlavní neduhy
  • Dostane stejný procesor, ale překvapí obří kapacitou baterie nebo náloží RAM

Na úspěch kapesní herní konzole Steam Deck od videoherního kolosu Valve reagovalo mnoho výrobců uvedením svého vlastního handheldu. Loni se k nim připojil tchajwanský gigant ASUS se zařízením ROG Ally, které běží na systému Windows 11 a dostalo velký displej se 120Hz frekvencí a jasem až 500 nitů. Letos dostane nástupce, jenž bude v mnoha ohledech lepší.

Původní ASUS ROG Ally spoléhal na procesory AMD Ryzen Z1, vytvořené speciálně pro kapesní herní konzole (o bůhvíjak velkou revoluci však nešlo, postavené byly na již existujících čipech pro laptopy). Lepším kouskem z dvojice, tedy Ryzen Z1 Extreme, se pochlubí i nový ROG Ally X, který se představí začátkem června na veletrhu Computex.

ASUS ROG Ally X

Přestože tedy nedostane vyloženě lepší srdce, měl by nabídnout lepší výkon v důsledku navýšení kapacity RAM na 24 GB a její rychlosti ze 6 400 MT/s na 7 500 MT/s. Současně se také můžeme těšit na účinnější chlazení, a to i navzdory zmenšení větráčku.

The next ROG Ally is coming…

The next ROG Ally is coming...

ROG Ally X má také vyřešit jeden z největších neduhů předchůdce, kterým byla mizerná výdrž baterie. Nový handheld obdrží 80Wh baterii, což představuje dvojnásobek původní kapacity. Tento údaj potvrzuje uniklý snímek zveřejněný serverem Videocardz, z něhož současně vyplývá, že příští kapesní konzole od ASUSu bude vážit o 70 g víc než ta původní. Také se nepatrně zvedne její tloušťka. A v neposlední řadě nesmíme zapomenout na černý design.

ASUS ROG Ally X

Konkrétní podrobnosti týkající se ceny momentálně k dispozici nemáme. Spekulovalo se však, že ASUS ROG Ally X vyjde na 799 dolarů, tedy asi 18 300 Kč v přepočtu. Jaká bude oficiální cena pro český trh, a zda k nám handheld vůbec zamíří, bohužel nevíme.

Jak se na nový ASUS ROG Ally X těšíte vy?

Zdroje: Videocardz, The Verge, Wccftech

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)