Asus PadFone Mini – další modifikace jedinečného konceptu telefonu a tabletu v jednom [Aktualizováno]

asus3

Společnost Asus je ve světě Androidu známa především výrobou tabletů, ale také zajímavými koncepty odlišujícími tuto značku od konkurence. Asus přišel například s řadou Transformer, kdy k tabletu přidal klávesnicový dok. Dále jsme se od tohoto tchaiwanského výrobce dočkali také řady FonePad, která dovolila tabletům telefonovat. V neposlední řadě k Asusu patří také koncept s názvem PadFone, ten sdružuje mobilní telefon a tablet do jediného zařízení.

Ačkoli je toto řešení opravdu zajímavé a několikrát modifikované (u posledního modelu PadFone Infinity 2 jsme se dočkali opravdu špičkové výbavy), nesetkalo se mezi zákazníky s takovým ohlasem, jaký pravděpodobně Asus očekával. Hlavním důvodem byla asi cena, která u modelu PadFone Infinity 2 s dokoupeným dokem překračuje 20 000 Kč. Někomu mohlo také vadit, že k dispozici je pouze jedna varianta telefonu s 5-palcovým displejem (u modelu Infinity 2) a dok s velikostí displeje 10,1 palců. Právě proto se společnost Asus rozhodla navrhnout další variantu, v tomto případě se však nebude jednat o vylepšování hardwarových parametrů a zlepšování konceptu jako takového, ale právě naopak.

asus the new padfone infinity 2 665x415 Asus PadFone Infinity 2

Asus chystá představení PadFonu ve verzi Mini. Ta by měla oslovit především nižší cenou a pravděpodobně také menším displejem tabletového doku. Samotný PadFone Mini bude poháněn čtyřjádrovým procesorem Snapdragon 400, displej bude mít velikost 4,3 palce a rozlišení 960 x 540 obrazových bodů. Displej tabletového doku by podle spekulací měl být 7-palcový. Všechny tyto doposud uniklé specifikace napovídají, že cena zařízení by mohla být opravdu výrazně nižší, než u modelu Infinity 2. Tomuto faktu přispívá také podpora pouze sítí 3G.

Pozvánka na představení Asus PadFone Mini Pozvánka na představení Asus PadFone Mini

Podle nejnovějších informací začal Asus v těchto chvílích rozesílat pozvánky na představení modelu PadFonu Mini. To se bude konat příští středu v Taipei.

Na Twitter účtu Evleaks se objevil první snímek toho modelu, je dosti pravděpodobné, že se jedná skutečně o podobu chystaného zařízení.

Oslovil by vás tento levnější a menší model?

 

Zdroj: Engadget, Android Headlines

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (12)