Asus a Freescale plánují netbooky s Androidem

Asus

ASUS Android netbookZajímavá bitva se začíná svádět na poli přenosných počítačů, především pak netbooků. Pomyslná bitva dvou titánů, Microsoftu a Googlu, není až tak nereálná. Google totiž svým operačním systémem Android začíná pronikat i na trh ultramalých přenosných počítačů, kde doposud vládl výhradně Microsoft, ojediněle se sekundujícím Linuxem.

Podle agentury Bloomberg sestavila sspolečnost ASUS vývojový tým, který pracuje na portaci Androidu pro jejich netbooky. Podle slov zástupce společnosti ASUS sice oddělení EEE PC, vyvíjející právě malé notebooky, opravdu pracuje na podobném projektu, ale vývoj je zatím v rané fázi. Není tedy definitivní, zda a kdy se nějaké varianty notebooků Eee dostanou na trh s Androidem.

Mnohem pravděpodobněji v tuto chvíli vypadá snaha společnosti Freescale, výrobce čipsetů pro přenosná zařízení, včetně netbooků. Podle agentury Reuters by Freescale měla v druhém čtvrtletí roku 2009 začít prodávat čipsety uřené pro netbooky postavené na systému Android. To, že jde o velmi reálnou představu, potvrzují slova marketingového ředitele Freescale, Glena Burcherse. Podle něj by společnost mohla představit netbook s Androidem, který by se pohyboval na cenové hranici 199 dolarů.

Nobody needs this stuff but they want it, everybody wants it. And at the price point of $199, it’s a great Christmas present or birthday present.

Za pozornost také stojí, že ačkoliv Microsoft jde cestou od robustních operačních systémů do odlehčených, pro mobilní zařízení, Google zvodlil opačnou strategii, zdá se také schůdnou. Původně pro mobilní telefony, Android má nyní ambice dostat se díky své odlehčené formě také na přenosná zařízení typu netbooků a sub-notebooků. Chtěli byste v budoucnu používat Android třeba i na desktopu?

archiv
O Autorovi - archiv

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)