AsteroidOS vychází: Alternativní systém pro hodinky může nahradit Wear OS

asteroidos system chytre hodinky rom

Alternativní ROM už v této době nejsou tak oblíbené, jak ještě před několika lety. Máme zde několik větších projektů, kde vývojáři dokážou přinést novější Android na hlavně starší telefony či tablety. Co ale kdybyste chtěli alternativní ROM pro chytré hodinky s Wear OS? Nyní už můžete díky AsteroidOS, který vyšel ve verzi 1.0.

První stabilní verze AsteroidOS podporuje poměrně dost hodinek

Vývojář, který se jmenuje Florent Revest nedávno oznámil vydání první stabilní verze AsteroidOS. Rovnou od začátku podporuje poměrně velké množství chytrých hodinek, které běží na Androidu OS. Mezi ně patří  LG G WatchLG G Watch UrbaneLG G Watch RAsus Zenwatch 1Asus Zenwatch 2Asus Zenwatch 3Sony Smartwatch 3. Jedná se hlavně o starší Wear OS hodinky, na které už nemusí vycházet aktualizace. Podpora dalších hodinek se bude postupně přidávat.

AsteroidOS 1.0 Release

AsteroidOS 1.0 Release

Zároveň již od začátku se podporuje 20 jazyků, mezi nimi najdeme češtinu i slovenštinu. A jak jsou na tom funkce? Asteroid OS přináší řadu očekávaných funkcí jako jsou notifikace, kalendář, budík, kalkulačka, ovládání hudby v telefonu, stopky, počasí a možnosti úprav vzhledu. Jak přesně systém funguje, můžete vidět na videu výše. Pokud vlastníte některé z podporovaných hodinek a chtěli byste si AsteroidOS vyzkoušet, tak návod k instalaci a potřebné soubory najdete na oficiálních stránkách Asteroid.

Jak se vám líbí systém AsteroidOS?

Zdroj: androidcommunity.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (1)