Asistent Google konečně pozná písničky. A to i ty české

pisnicky asistent google

Pixel 2 telefony obdržely před měsícem funkci rozpoznávání hudby přes Asistenta Google. Nyní písničky rozpozná Asistent i na všech ostatních zařízeních. Jedná se o mírně vylepšenou funkci, kterou už jsme několik let mohli vidět u speciální aplikace od Googlu.

Písničky vám nyní rozpozná i Asistent Google

Rozpoznávání písniček není u Googlu žádná novinka, už několik let je k dispozici aplikace Sound Search for Google Play, která slouží k vyhledávání písniček podle poslechu melodie. Stejnou funkci nabízí i Google Play Music nebo předchůdce Asistenta, Google Now. Proč by tedy uživatelé měli používat verzi v Asistentovi?

Oproti výše jmenovaným přináší trochu více informací. Například u písniček zobrazí název, interpreta, album, rok vydání a dále třeba text písně nebo podobné písničky. Rovnou také nabízí možnost přehrát písničku, přehrát videoklip nebo si vyhledat další informace. Neplatí to ale u všech písní, třeba ty české nemají tolik informací, většinou nabízí jen základní info.

Pokud jde o samotné rozpoznání, tak Asistent dokáže překvapit, a to někdy v pozitivním smyslu, někdy ale v negativním. Například písničku, která je momentálně číslo jedna v žebříčku Google Play Music, nám ani jednou nedokázal rozeznat. Na druhou stranu jsme zkusili přes čtyřicet let starou českou písničku a bez problémů ji Asistent dokázal poznat. Příkazů pro vyvolání nabídky vyhledávání písniček je několik, jako třeba “What’s this song?” nebo “What’s playing right now_“.

Používáte často rozpoznávání hudby? Vyzkoušíte funkci v Asistentu Google?

Zdroj: androidpolice.com

David Trlica
O Autorovi - David Trlica

Už od dětství ho bavily telefony, na půdě byste určitě našli mnoho a mnoho časopisů o telefonech. První setkání se smartphony proběhlo právě u Androidu.… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)