Asistent Google je tady! (pro Android 6 a 7, zatím jen v USA)

asistent-google-je-usa

Google začal vypouštět svého Asistenta na telefony s Androidem Marshmallow a Nougat. Poprvé si tak mohou funkci, která byla původně exkluzivní pro zařízení Pixel, mohou vyzkoušet také majitelé jiných telefonů. Vyhledávací gigant tento krok oznámil včera krátkým příspěvkem na sociální síti Twitter a 30 sekund dlouhým videem na YouTube. Asistent Google je tedy konečně tady!

https://youtu.be/W_BeK48-Bzc

Radost ovšem poněkud kalí skutečnost, že Asistent Google je uvolňován pouze pro anglicky hovořící uživatele, na prvním místě ve Spojených státech. Server Android Police uvádí, že nová funkce není k dispozici ani obyvatelům USA, žijícím v zahraničí, či s jiným nastaveným výchozím jazykem. Jako další by měli novinku obdržet uživatelé v Austrálii, Kanadě, Spojeném království, následovat bude lokalizovaná verze pro Německo. Další země by měly následovat, nicméně nějaké konkrétnější termíny, kromě vágního “v průběhu tohoto roku”, Google ani nenaznačil.

Asistent Google je tady, hlásí Google na Twitteru Asistent Google je tady, hlásí Google na Twitteru

Asistent Google je tu pro půl miliardy zařízení s Androidem

Funkce Asistent Google se tak rozšíří ze dvou modelů zařízení (Pixel a Pixel XL) na přinejmenším stovky dalších. Řádově by mělo jít o stovky milionů telefonů, neboť Android Marshmallow běží dle posledních čísel zhruba na třetině z 1,5 miliardy aktivních zařízení. Vyhledávací gigant tak naplňuje slib z počátku tohoto týdne, kdy oficiálně oznámil, že Asistent Google bude pro všechna zařízení s Androidem 6.0 a vyšším. Podmínkou pro aktivaci této služby však je operační paměť velká alespoň 1,5 GB a displej s rozlišením minimálně 720p.

Asistent Google je tu pro půl miliardy zařízení s Androidem Asistent Google je tu pro půl miliardy zařízení s Androidem

Pro přístup k Asistentovi Google stačí podržet stisknuté tlačítko Domů nebo použít hlasový příkaz “OK, Google” – stejně jako dosud pro otevření Chytrých karet Google. Aktualizace potrvá několik dní, protože její nezbytnou součástí je také update služby Google Play Services. Půjde o jednu z největších aktualizací Androidu za poslední dobu, do které nezasahují výrobci telefonů ani operátoři. Asistent přitom zásadně mění způsob používání telefonů se systémem Android, neboť přesouvá velkou část interakce z textu na hlas.

Chtěli byste Asistenta Google v češtině?

Zdroje: androidpolice.com, androidcentral.com, androidheadlines.com, 9to5google.com.

Karel Kilián
O Autorovi - Karel Kilián

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

google assistant cestina

Google Assistant umí česky, ale nechce

Články David Trlica David Trlica
3 min. uložit na později

Komentáře (14)