Menu

Asistent Google rozumí novým jazykům. Jak je na tom čeština?

Google oznámil několik novinek pro svůj Asistent. Z nich budou nejprve čerpat vývojáři aplikací a následně již také samotní uživatelé. Nově budou moct vývojáři vytvářet aplikace pro španělštinu, italštinu, portugalštinu a také indickou angličtinu. A co čeština?

Vylepšuje se také propojení chytrých reproduktorů a telefonů

Kromě podpory nových jazyků, mají vývojáři také k dispozici možnost vytvářet aplikace, které využijí výhody propojených telefonů a chytrých reproduktorů. Asistent dokáže předat informaci z chytrého reproduktoru přímo do telefonu. Jako příklad se uvádí placení jídel a objednávek, které se ukážou z Home reproduktoru přímo v mobilní aplikaci. Dále Google umožní rozpoznávat značky. Například když máte chytrá světla Phillips a Wemo, tak nově se budou dát rozlišit i tím, že rovnou při příkazu zmíníte i název.

Poslední z novinek se hodí pro hledání nových aplikací třetích stran pro Asistenta. V hlavní aplikaci Google Assistant se objeví záložky “What’s new” a “What’s trending”, tedy co je nového, a co je zrovna trendy. Kromě toho se také Google Asistent rozšiřuje na další zařízení, pár dní zpátky přibyl Nexus Player a brzy by se mělo dostat také na tablety, kterým se Asistent od Googlu prozatím vyhýbal.

Čeština v Asistentu Google?

Google veřejně prohlásil že Asistent v češtině přijde do pěti let. Což je celkem logické, už na začátku roku jsme mohli vidět Google Asistent s podporou českého jazyka. Že si rozumí Google s češtinou dokládá i to, že náš jazyk podporují nová sluchátka Pixel Buds, ve kterých je integrován překladač. Náš redakční odhad je, že se dočkáme Google Asistenta v češtině již příští rok.

Google Assistant
Google Assistant
Developer: Google LLC
Price: To be announced

Využíváte Asistenta Google?

Zdroj: theverge.com

 

Komentáře

DarkCloudCZE

18.11.2017 21:55

Teď si nejsem jist kdy si má představit kdy Google oznámil že bude GA do pěti let. Ocenil bych nějakou zmíňku. Děkuju

Mach4

Petr MišákAdministrátor 25

18.11.2017 22:59

Řekl to Behsad Behzad, šéf vývoje konverzačního vyhledávání Google, na letošní konferenci Google Developers Day v Krakově.

cardi

19.11.2017 8:16

Tak to určitě příští rok nebude :)

Xzeit

xzeit 2

20.11.2017 17:53

Češtinu bych úplně zrušil. Celý svět by měl přijmout jeden světový jazyk. Měla by existovat jen angličtina. Vyřešilo by se spoustu problémů.

Radeg

radeg 22

20.11.2017 19:45

@xzeit:
Se divím, žes to nenapsal anglicky, debile.

RSS (komentáře k článku)