TOPlist

Belkin WEMO Smart LED Bulbs: Chytré svícení pro vaši domácnost (recenze)

Belkin WEMO Smart LED Bulbs – Náhled

Slůvko „chytrý“ bývá v poslední době stále častěji skloňováno s produkty spadajícími do chytré domácnosti. Dnes si představíme zajímavé chytré žárovky Belkin WEMO Smart LED Bulbs, které dokáží zaujmout především svým líbivým vzhledem a zajímavými funkcemi.

Obsah recenze

Obsah balení

Útroby balení toho příliš mnoho neskrývají. Po jeho otevření se nám tedy naskytne pohled pouze na dvojici chytrých žárovek, komunikátor WEMO Link, instruktážní brožuru a instrukce pro uvedení Belkin WEMO Smart LED Bulbs do provozu. Hledáním dalších věcí ukrytých v balení by tedy bylo pouhou ztrátou času.

Belkin WEMO Smart LED Bulbs - Obsah Balení

Vzhled a dílenské zpracování

Výrobce vsadil v případě dílenského zpracování především na jednoduchost. Design tak vychází z klasických kulatých žárovek, které všichni dobře známe, čemuž odpovídá také jejich velikost. Je však nutno připomenout, že Belkin WEMO Smart LED Bulbs jsou vyhotovené z kvalitního plastu, čímž se usnadňuje manipulace s nimi, neboť se nemusíme bát žádného umaštění a jiného poškození při doteku baňky holou rukou. Spodní část samotných žárovek tvoří klasická patice E27, díky které nebudeme mít problém zařízení zašroubovat do klasických lustrů a lampiček.

Belkin WEMO Smart LED Bulbs - Konstrukce

Další nedílnou součást celého setu tvoří komunikátor WEMO Link. Ten je rovněž plastový a jeho design rozhodně neurazí. Po zapojení do elektřiny se navíc jeho vykrojený prostředek rozzáří příjemnou zelenou barvou. Nemusíme se tedy bát, že by naše elektrická zásuvka utrpěla jeho zapojením nějaké estetické újmy, ba právě naopak. Jeho zadní stranu tvoří pouze vidlice sloužící pro zapojení do elektrické zásuvky.

Belkin WEMO Link - Konstrukce


Video představující Belkin WEMO Smart LED Bulbs

https://youtu.be/u6rBdFyGvK4

Chytré svícení v akci

Je pouze na nás, v jakém režimu se rozhodneme Belkin WEMO Smart LED Bulbs používat. Pokud je totiž nespárujeme s komunikátorem WEMO Link, budeme je moci používat pouze jako klasické žárovky, které se rozsvítí po zapnutí vypínače. Pokud však chceme zařízení využívat naplno, spárování se rozhodně nevyhneme. A právě v těchto místech můžeme narazit na první problémy, neboť tento proces nemusí probíhat hladce. Naše redakce se totiž hned několikrát setkala s problémy při párování žárovek s komunikátorem, a to dokonce i při striktním dodržování postupu uvedeném v přiloženém návodu. Naše kroky tak často vedly na nepříliš přehledná technická fóra společnosti Belkin.

Pro správnou funkčnost je tedy nutné zapojit WeMo Link do elektrické zásuvky, čímž vytvoříme Wi-Fi přístupový bod, k němuž se připojíme pomocí chytrého telefonu. Následně se s pomocí aplikace připojíme k naší domácí Wi-Fi, čímž docílíme spárování žárovek. Ty je následně možné dálkově ovládat také mimo tuto síť. Samotné svícení je na tom naštěstí velice dobře a při spotřebě 10 W dokáže žárovka svítit opravdu velice intenzivně.

Belkin WEMO Smart LED Bulbs - Svícení

Jakmile zdaří a mobilní aplikace vám úspěšně detekuje zapojené žárovky, dostanete možnost je pojmenovat, bezdrátově rozsvěcet či zhasínat a nejrůzněji upravovat jejich svit. Dostaneme také možnost ukládat jednotlivé profily s různou intenzitou svitu. Rovněž můžeme aktivovat mód usínání, kde nastavíme čas (max. 1 hodinu), po který dochází k postupnému zeslabování svinu, než žárovka zcela zhasne.

Velice užitečným se jeví také tzv. „Away mode“ – ten slouží jako ochrana proti zlodějům při naší nepřítomnosti. Žárovky se tak v náhodných intervalech rozsvěcejí a zhasínají. Dalším kouskům můžeme žárovky přiučit díky možnosti spárování s IFTTT.

Aplikace je pomalá a nestabilní

Bohužel musíme podotknout, že ani aplikace WeMo není bezchybná, ba právě naopak. Poměrně často se tak můžeme setkat s pády, velice pomalou odezvou nebo nefunkčností některých možností. Tento fakt ostatně potvrzuje i velice špatné hodnocení v obchodě Google Play.

Wemo
Wemo

Kdy, kde a za kolik?

Celou sadu Belkin WEMO Smart LED Bulbs není problém zakoupit hned u několika českých prodejců. Cenovka se potom pohybuje okolo 2 550 Kč.

[aps_product_sz image=“https://www.svetandroida.cz/wp-content/plugins/sz-catalog-extend/catalog-default.png“ title=“Katalog Android zařízení“ subtitle=“Specifikace, recenze, galerie, video, hodnocení, porovnávání…“ desc=“Pro více informací navštivte náš katalog zařízení.“ button=“Zobrazit katalog“]

Resumé

WEMO Smart LED Bulbs obstály v našem testu především po stránce konstrukčního zpracování. To se opravdu povedlo a celý set vyniká také svým designem. Oceňujeme také možnost využití žárovek v klasickém režimu svícení bez nutnosti synchronizace s komunikátorem a spotřebu pouhých 10 W. Dobře je na tom také svítivost, která dokáže při maximálním nastavení spolehlivě osvítit i velké místnosti.

Co však nemůžeme pochválit je proces synchronizace. V balení se sice nachází návod popisující tento proces krok po kroku, ale ani ten nezaručuje stoprocentní funkčnost. Často je tedy nutné žárovky složitě restartovat. Dobře na tom není ani mobilní aplikace, která je při nejmenším nedotažená, neboť jsme při jejím užívání nuceni snášet četné pády a nefunkčnost nejrůznějších možností.

Klady

+ Design a konstrukční zpracování
+ Spotřeba energie
+ Intenzita svícení
+ Možnost používání bez nutnosti synchronizace
+ Uživatelské profily, IFTTT a režim Away

Zápory

– Složitá synchronizace
– Mobilní aplikace je pomalá a „padá“
– Vyšší cena

Za zapůjčení děkujeme společnosti Belkin.

Chytré příslušenství na Alza Android RoadShow 2015

Chcete si vyzkoušet spoustu chytrého příslušenství na vlastní kůži? Pak dorazte na skvělou akci Alza Android Roadshow 2015 do Prahy již tuto sobotu 17. 10. K vyzkoušení budou nejen powerbanky, ale třeba také reproduktory, sluchátka, handsfree, nejrůznější kryty či doplňky do chytré domácnosti.

registracehome
Kuba Drhlík
O Autorovi - Kuba Drhlík

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (16)