Menu

ARM oznámil novou technologii, která vylepší displeje telefonů

ARM licencuje své technologie známým výrobcům jako je třeba Qualcomm, Samsung nebo Apple. Nyní tato společnost z Velké Británie představila novou technologii, která má za cíl vylepšit displeje telefonů. Díky ní by mohli výrobci nabídnout HDR na každém displeji a také vylepšit VR zážitek.

ARM se snaží vylepšit displeje telefonů

Nová technologie se skládá ze tří částí, které jsou založeny na nové architektuře Komeda. Nejzajímavější je tzv. Assertive Display 5, která nabízí lepší čitelnost na přímém slunečním světle, nabízí věrohodnější barvy a také větší úsporu energie. Trik je v tom, že dokáže přinést HDR obraz na klasický SDR displej. Na tohle si však musíme ještě chvíli počkat, abychom mohli vidět, jak dobře to v reálu bude fungovat.

hdr arm displeje telefonu

Ambice ale mají velké. Assertive Display upravuje každý pixel a aplikuje na něj mapování tónů, díky tomu dokáže zvýšit viditelnost tmavších oblastí displeje a zároveň “nepřepálit” světlé oblasti. Díky tomu se nemusí používat tak vysoký jas displeje, takže se dá ušetřit na energii a zařízení tak déle vydrží na jedno nabití.

mali-d71

Pak je tu nový procesor Mali-D71, který funguje ve spojení s GPU. Stará se například o otáčení, škálování nebo vylepšení obrázků. Použití Mali-D71 je efektivnější, než na tyto úkony používat CPU nebo GPU, tvrdí ARM. Architektura Komeda je optimalizována pro 4K displeje se 120Hz obnovovací frekvencí. Což bude v následujících letech standard pro mobilní virtuální realitu.

Myslíte si, že HDR je slepá cesta, podobně jako třeba 3D displeje?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Ondraf

1.11.2017 12:18

Každé zlepšení obrazu (displeje) má cestu .. Ale nic se nemá přehánět…. Každopádně kdyby displeje mobilů(spíše 2K) začali méně vysávat 🔋 baterii bylo by super :)

Alfa Omega

1.11.2017 16:24

Fotografové, producenti atp. jsou určitě nadšení, když vyhodí desetitisíce za kalibrované monitory, aby potom jejích dílo prošlo postprodukci na displeji u diváka a vypadalo nakonec úplně jinak, než autor zamýšlel.

ondrarethy

1.11.2017 16:42

+Alfa Omega – To si dovolím nesouhlasit. Protože KAŽDÝ displej má jiné podání barev, každý uživatel používá napříkladi jiné nastavení displeje, takže rozhodně nevidím problém v tom, že displej na mobilním zařízení bude měnit podání barev tak, aby to bylo co nejčitelnější. Apple dělá podobnou věc s funkcí TrueTone, která upravuje podání barev tak, aby to bylo co nejpříjemnější vůči zraku.

Rozhodně si myslím že to je velmi užitečná věc.

RSS (komentáře k článku)