Menu

Android aplikace a hry bez nutnosti instalace: Vyzkoušejte si Appscope

Progresivní webové aplikace (PWA) se od minulého roku čím dál tím více rozšiřují. Ve zkratce jde o takový hybrid mezi klasickou webovou stránkou a mobilní aplikací. Dokáží napodobit některé funkce klasických nativních aplikací a současně zabírají minimum úložiště. Může jít o ideální alternativu pro aplikace, které tak často nepoužíváte. Najít progresivní webové aplikace byl však docela problém, nyní je tu však služba Appscope, která shromažďuje všechny PWA na jednom místě.

Appscope shromažďuje všechny progresivní webové aplikace

Přímo vývojáři popisují Appscope jako obchod pro PWA. Ve skutečnosti nejde ale o obchod s aplikacemi jako třeba Google Play. Nekupujete zde aplikace. Jde spíše o rozhraní, které pomáhá v navigaci mezi PWA. K dispozici je velké množství kategorií, vybrat si dokáže určitě každý.

Vybrat si můžete dokonce i hry, nejoblíbenější je momentálně hra 2048 a následně BreakLock. Aplikacím vévodí Uber a Lyft, tedy dvojice služeb, které nahrazují klasické taxislužby. Dále je hodně oblíbená progresivní aplikace Instagramu a Google Map. Nechybí ani jiná velká jména jako Twitter či Telegram, dokonce i samotný Appscope je PWA. Tyto progresivní webové aplikace můžete přidat na plochu telefonu a používat je jako klasické aplikace.

Využíváte nějaké progresivní webové aplikace?

Zdroj: androidpolice.com

 

Komentáře

Soom85

Soom85 -1

4.9.2018 9:17

👍

Luap

Luap 16

4.9.2018 11:43

Tak Facebook jsem tam nenašel…

Moc tomu nechápu.
Přidat si tu aplikaci můžu jen na plochu ne do menu…?
Funguje to teda tak, jako když si dám na mém Note 4 v prohlížeči Samsung internet zkratku svetandroida.cz na plochu a následně ji rozkliknu, tak se mi také neotevře v prohlížeči ale jakási vebová verze… ?
Je to něco podobného?

Daevis

David TrlicaRedaktor 50

4.9.2018 14:39

@Luap: Děkujeme za upozornění, Facebook tam opravdu není, z článku byl odstraněn.

Pokud se jedná o PWA, tak se vám přidá i do menu.

To co popisujete, tak je zkratka na webovou stránku a v tom případě se otevře mobilní verze webu. PWA jde o úroveň výše a při používání má člověk pocit, že jde o klasickou aplikaci v telefonu a ne pouze o mobilní verzi webové stránky.

RSS (komentáře k článku)