TOPlist

Apple Vision Pro v bazénu nebo fitku! Internet zaplaven záběry nového headsetu

Apple Vision Pro v metru
  • Apple Vision Pro se minulý týden dostal k prvním zákazníkům
  • Internet zaplavují bizarní záběry na první uživatele
  • Ti prémiový headset používají klidně ve fitku nebo metru

Před několika dny se na americký trh dostal bezesporu nejodvážnější Apple produkt posledních několika let – špičkový headset Vision Pro, který je určený pro práci v prostředí smíšené reality. S šílenou základní cenou 3 499 dolarů, což v přepočtu činí více než 80 tisíc korun, je cílen především na firmy, popřípadě bohaté technologické nadšence. Jelikož byl kolem soupravy nevídaný boom už při jejím prvotním představení v červnu loňského roku, nikoho zřejmě nepřekvapí, že se hned po zahájení prodeje internet zaplavil videi od jeho nových majitelů.

Tentokrát pomiňme recenze, rozbory či unboxing videa a zaměřme se na trošku kurióznější typ obsahu. Ne že by headset nebyl dostatečně pikantní sám o sobě, ale když si ho uživatel nasadí v napůl obsazeném newyorském metru, dokáže vyvolat ještě masivnější vlnu rozruchu. Video, které si lze přehrát níže, obletělo krátce po zveřejnění celý internet a rozpoutalo nejednu diskuzi. Mnozí uživatelé sociálních sítí například spekulují nad tím, zda je tohle první náznak toho, jak bude vypadat svět za pár desítek let.


Vzít si mimořádně drahý Apple Vision Pro bez odolnosti vůči vodě do bazénu pak napadlo známou tvůrkyni obsahu, která vystupuje pod jménem iJustine. Už z prvních pár sekund videa je patrné, že by byla celá záležitost mnohem pohodlnější, kdyby headset nenapájela externí baterie, již je nutné mít neustále připojenou prostřednictvím kabelu. Pohled na aplikace, vznášející se nad vodní hladinou, je ale bezesporu zajímavý.

Videí ukazujících pozoruhodné schopnosti soupravy, popřípadě příspěvků, které si dělají vyloženě legraci z jeho ceny nebo vzhledu, najdete napříč sociálními sítěmi nespočet. Chcete-li se pobavit, hledat doporučujeme na platformě X (dříve Twitter). A než tak učiníte, můžete se ještě podívat na demonstraci toho, jak se dá s Apple Vision Pro cvičit v posilovně.

Myslíte si, že za pár desítek let už bude podobný headset vlastnit každý?

Zdroje: X (1, 2, 3)

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (2)