Co? Apple údajně chystá skládací zařízení s 20 palcovým displejem!

Apple
  • Apple se v mnoha trendech drží zpátky, málokdy bývá první v zavádění novinek
  • Na druhou stranu ale produkty jsou stoprocentně vyladěné a nabízí skvělý zážitek
  • Svět skládacích telefonů zatím ignoruje, první model se očekává mezi roky 2026 a 2027

Apple se často nedrží nejnovějších trendů, v roce 2023 se dokázal stát největším výrobcem mobilních telefonů na světě, evidentně telefony vyrábět a především prodávat umí. Občas nějakou novinku uvede na trh o pár let později než konkurence, přesto dokáže vzbudit největší emoce.

Netrpělivě tedy očekáváme příchod prvního skládacího telefonu Apple. Stát by se tak mělo za přibližně tři roky a výrobce údajně plánuje tímto strojem nahradit nejmenší iPad Mini s osmipalcovým displejem. To mi ale nedává moc smysl z pohledu ceny, první skládací stroj se znakem jablíčka prostě bude drahý!

Apple

To nejzajímavější ale tentokráte není informace o první jablečné skládačce. Zajímavý je produkt, který má následovat o rok až dva později, pravděpodobně kolem roku 2028. Ať už se bude toto skládací zařízení jmenovat iPad, Mac nebo úplně jinak, displej v rozloženém stavu nabídne údajně brutální úhlopříčku přes 20 palců! Přiznám se, že si podobné zařízení zatím vůbec neumím představit. Ale za čtyři roky budou technologie opět o kus dál, pravděpodobně nebude problém podobný displej vyrobit.

K čemu podobné monstrum reálně využít? Nic mě zatím nenapadá, ale zatím máme na přemýšlení dost času. Do konce tohoto desetiletí nás ještě čekají stovky a tisíce zajímavých produktů a jsem zvědav, kam se posune právě oblast skládacích telefonů. Za pár let se jejich konstrukce posunula ohromně kupředu. výrazně masovějšímu rozšíření ale pořád brání nemalá cena. Řada zákazníků navíc nemusí mít pro podobné stroje využití případně budou ještě dlouho mít obavy z trvanlivosti konstrukce.

Jak bude vypadat skládací Apple s dvacetipalcovým displejem?

Zdroj: gsmarena

Jozef Cmar
O Autorovi - Jozef Cmar

O telefonech začal psát už před dvaceti lety, tehdy se zaměřoval na Sony Ericsson. Později vytvořil projekt XPERIA.cz (a doménu si nechal až do současnosti,… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)