Apple si chce o svátcích přilepšit. Samsung má zaplatit další 4,5 miliardy

Samsung galaxy A7

Věčný souboj mezi dvěma rivaly stále pokračuje. Zdá se, že Apple není se soudem přiznanou částkou 548 milionů dolarů (13,7 miliard korun) vůbec spokojen a na zaplácnutí své vlastní vysoké pokuty požaduje po Samsungu další nesmyslnou částku. Již zaplacená pokuta by se měla navýšit o celé 4,5 miliardy – to se Applu zdá za další způsobené škody doprodejem některých modelů porušující patenty adekvátní.

Pokuta zaplacena, spor ale nekončí

Zatímco se ukončení mnohaletého patentového sporu zdárně blížilo ke konci – tím spíš řádným zaplacením pokuty ze strany Samsungu – se Apple rozhodl bojovat o poslední korunu, která z uznaného případu vytřískat lze.

Z vyjádření Applu plyne, že důvod navýšení částky plyne z doprodeje modelů Galaxy SII Epic 4G Touch a dalších modelech SII prodávaných pod záštitou amerických telekomunikačních společností. Prvotní kalkulace z průběhu sporu s údaji z dalšího prodeje prý nepočítala.

samsung apple spor vs android

Chce Apple ulehčit svému vlastnímu dluhu?

Ačkoli má Apple pravděpodobně sám rezervy na placení podobných pokut, zjevně by pár miliard navíc k zamáznutí vlastního škraloupu uvítal.

Zdroj: Stuff

Johanna Kovaczicz
O Autorovi - Johanna Kovaczicz

více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (9)