TOPlist

Milionové škody! Muž z Kanady během pár měsíců nakradl stovky Apple produktů

Apple produkty krádež ilustrace
  • Pracovník kanadského skladu UPS měsíce kradl Apple produkty
  • Zařízení rozprodával on-line, výdělek použil například ke koupi domu
  • Škoda v přepočtu přesáhla hranici 30 milionů korun

Produkty od Applu jsou známé svou nadprůměrně vysoko nastavenou cenou a nemůže si je dovolit každý. Někteří však využijí jejich dobré reputace ve svůj vlastní prospěch a využitím nezákonných praktik se pokusí sami sebe obohatit. Ukázkovým příkladem je Orville Martinez Beltrano, který pracoval v jednom z kanadských skladů přepravní společnosti UPS.

Když se o jeho něm píše na internetu, je asi jasné, že se jeho pokus vydělat relativně snadno a rychle příliš nevyvedl. Jak informoval zpravodajský list Global News, Beltrano údajně ukradl přibližně 866 Apple produktů v celkové hodnotě 1,3 milionu dolarů – podle stanice CTVNews Winnipeg se jedná o ty americké (USD), nikoliv kanadské (CAD). V přepočtu se tedy bavíme o o částce přesahující hranici 30 milionů korun.

Sklad UPS

Snad nejzajímavější je, že se Beltrano dopouštěl této trestné činnosti v rozmezí od července loňského roku do letošního ledna, kdy byl tamní policií zatčen. Velkou kvantitu Apple zařízení se mu tedy povedlo ukrást v poměrně krátkém čase. Svůj lup měl následně rozprodávat on-line a využít k tomu platformu Kijiji.

Dle soudních dokumentů Beltrano na svůj bankovní účet od září do ledna obdržet platby čítající více než 232 tisíc dolarů (asi 5,4 milionu korun). V žalobě pak mělo být dále uvedeno, že výdělek použil například ke koupi domu za 630 tisíc dolarů (14,7 milionu korun) nebo splacení dluhu za automobil Audi, jenž byl pořízen za 60 tisíc dolarů (1,4 milionu korun).

Stali jste se někdy obětí krádeže elektroniky?

Zdroje: Global News, CTVNews Winnipeg

Adam Kurfürst
O Autorovi - Adam Kurfürst

Adam studuje na gymnáziu a technologické žurnalistice se věnuje od svých 14 let. Pakliže pomineme jeho vášeň pro chytré telefony, tablety a příslušenství, rád se… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)