Apple umožní přenos fotek do aplikace Google Fotky. Jak funguje jeho nový nástroj?

apple přenos google fotky

Apple nově umožní snadný přenos fotek ze svého úložiště iCloud do služby Google Fotky. Je dobře známo, že opuštění služeb Applu nebylo nikdy jednoduché. Firma se teď rozhodla ulehčit uživatelům přechod z iPhone na Android. Nabídla nástroj pro pohodlný přenos fotek z Apple iCloudu do aplikace Google Fotky. Jak dobře to funguje?

Pokud chcete přenést fotky z úložiště Applu do Google Fotek, tak je nejprve třeba splnit několik podmínek. Logicky musíte mít ve vašem Google úložišti dostatek místa pro přenášené fotky. Dále Apple vyžaduje, aby uživatel měl u svého Apple ID zapnuté dvoufázové ověření. Jakmile proces přenosu započne tak jeho dokončení může trvat tři až sedm dnů. Apple tvrdí, že tato doba je nezbytná pro ověření vašeho požadavku na přenos fotek. Pokud v průběhu procesu uživatel přidá nebo vymaže nějaké fotky, tak ty se prý nemusí úspěšně přenést do Google Fotek. Je tedy lepší vyhnout se jakýmkoli změnám v průběhu.

Google Photos
Google Photos

Při přenosu z Apple Fotek do aplikace Google Fotky, ale uživatel přijde o specifické Apple funkce jako Chytrá alba, Živé fotky a Foto Stream. Můžou se také ztratit nějaká meta data nebo soubory formátu RAW. Pokud chcete zahájit přenos fotek, tak se stačí přihlásit se svým Apple ID na adrese privacy.apple.com a vybrat položku „Transfer a copy of your data“. Další podrobnosti k přenosu fotek najdete na webu Apple.

Google Photos: Photos. For Life.

Google Photos: Photos. For Life.

Jakou službu preferujete pro ukládání fotek?

Petr Ludvík
O Autorovi - Petr Ludvík

Se smartphony jsem začal v roce 2004. Můj první Android byl T-Mobile G1 (2009). Vystřídal jsem většinu telefonů Google Nexus a Pixel. Posledních deset let… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (0)