TOPlist

Apple představil iPady Pro s M1. Jde o nejrychlejší tablety současnosti

Apple představil iPady Pro s M1

Apple na své první letošní Keynote oficiálně představil iPady Pro s čipem M1. Jde o totožný čipset, který se nachází v nedávno představených MacBoocích Air a Pro. To, že jablečný gigant představí nové tablety, které budou svým tabletem konkurovat čipu M1 bylo známé už několik týdnů dopředu. Ovšem fakt, že se v nich nachází přímo tento čipset mnoho lidí nečekalo. V současnosti jde tedy jednoznačně o nejvýkonnější (a také nejdražší) tablet současnosti.

Apple představil iPady Pro s M1

Jen pro porovnání – Apple M1 v iPadu Pro nabízí o 50 % lepší grafický a o 40 % větší CPU výkon než Apple A12Z, který tikal v předchozí generaci. Navíc jej nově můžete nakonfigurovat až s 16 GB RAM a 2 TB úložištěm. Aby se iPad ještě více přiblížil běžným notebookům, dostal Thunderbolt port. Jeho přenosová rychlost činí 40 Gb /s a navíc umožňuje připojení externích monitorů s až 6K rozlišením.

Jenže kdo by připojoval externí monitor, když dostal nový iPad spekulovaný mini-LED displej? Tedy, abychom byli přesnější, pouze větší 12.9 varianta. Menší 11 palcová verze zůstala u LCD technologie. Apple jej na své konferenci nazval Liquid Retina XDR a nebálo se srovnání s Apple Pro Display XDR, což je monitor v hodnotě 165 000 Kč. Maximální jas činí 1 000 nitů (v některých případech až 1 600 nitů) a podporuje standardy jako HLG, Dolby Vision nebo HDR10. Samozřejmě zůstala i technologie ProMotion, což je adaptivní obnovovací frekvence a její maximální hodnota může být až 120 Hz.

https://www.youtube.com/watch?v=aOq49euWnIo

Novinkou je také podpora 5G nebo nová selfie kamerka s rozlišením 12 MPx a ultraširokým objektivem. Na zadní straně zůstávají totožné snímače – 12 MPx hlavní, 10 MPx ultraširoký a LiDAR. O vylepšení se postaral samotný čip M1, který dokáže fotografie a video lépe zpracovat. A cena? iPad 12.9 začíná na ceně 30 990 Kč. Menší 11″ varianta pak začíná na 22 990 Kč.

Co říkáte na nové iPady?

Jakub Kárník
O Autorovi - Jakub Kárník

Jakub je znám svou nekonečnou zvědavostí a vášní pro nejnovější technologie. Jeho láska k mobilním telefonům začala s iPhonem 3G, ale dnes se spoléhá na… více o autorovi

Mohlo by vás zajímat

Komentáře (13)